قطعاً ترسناک ‌ترین بویی که تا به حال حس کرده اید بوی گاز است. آنهم از پکیج که سیستمی است پیچیده که با سه انرژی برق، آب و گاز همزمان در حال کار کردن است. علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور چیست و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟

علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور

دلیل و علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور چیست ؟

فرقی ندارد که پکیج را در منزل و یا محیط خارجی مانند بالکن نصب کرده اید ممکن است در هنگام بررسی هفتگی حس کنید در همان نواحی بوی گاز یا سوختگی یا حتی بوی دود می آید. قطعاً شوکه خواهید شد اما باید بگویم که اصلاً جای ترس و نگرانی وجود ندارد.

اگر پکیج ایران رادیاتور در داخل منزل است سریعا پنجره ها را باز کنید تا هوا در جریان باشد و مسموم نشوید، حتی اگر میزان گاز بسیار کم باشد.

علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور

برق دستگاه را سریعا جدا کنید تا در صورت وجود هرگونه اتصالی، اتفاقی خطرناک رخ ندهد. اگر در فصل سرما اتفاق افتاد و شما به فکر روشن کردن شعله های گاز هستید، باید بگویم که این اشتباهی مهلک را رقم زده اید. اگر میزان گاز موجود در هوا زیاد باشد امکان پخش شدن شعله و یا حتی انفجاری کوچک وجود دارد.
پس ترجیحا لباس گرم بپوشید و تا جایی که امکان دارد در فاصله زمانی کوتاه گاز را روشن نکنید.

علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور

نشت گاز در پکیج

بسته به سال ساخت و میزان استفاده دلایل نشتی می‌ تواند متفاوت باشد، به طور مثال در صورتی که دستگاه نو است و تازه نصب شده عموما، نشت گاز عموما به دلیل نصب غیر اصولی و اشتباه است.

در مدل های قدیمی که چندین سال از عمر و کارکرد آنها می ‌گذرد و کاربر سرویس دوره پکیج را نیز به صورت منظم رعایت نکرده است، استهلاک قطعات می تواند دلیل اصلی باشد.

تماس با نمایندگی ایران رادیاتور شرق تهران ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

سیستم هوشمند کنترل ایمنی

در پکیج سنسور های زیادی وجود دارد که کار اصلی آنها بررسی کیفیت عملکرد قطعات است. به محض اینکه قطعه خارج از استاندارد تعریف شده، اقدامی انجام دهد وضعیت قرمز فعال می‌ شود و ممکن است برحسب نوع خرابی دستگاه خاموش شود.

علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور

ارور هایی که بر روی LCD یا چراغ های چشمک زن نمایش داده می شود به دلیل وجود همین سنسورها است. در هنگام نشتی گاز اگر سنسور ها متوجه شوند، دستور خاموشی پکیج صادر می‌ شود و این موضوع از دلایل رایج در این زمینه است.

اما همیشه اینگونه نیست که اگر پکیج خاموش شود یعنی نشتی گاز وجود دارد.

نشت گاز به علت خرابی شیر برقی

خرابی شیر برقی باعث می شود تا پکیج نتواند فشار لازم برای سوختن در مشعل را تنظیم نماید و همین موضوع باعث ورود گاز کمتر نسبت به حالت عادی است.

نتیجه این اتفاق سرد شدن آب و یا اینکه به علت کمبود گاز دستگاه خاموش می شود. در مواقعی نیز ممکن است حجم گاز زیادتر از آن چیزی باشد که باید از سنسورها عبور کند، به همین دلیل حس کردن بوی گاز در محیط اتفاق راحت خواهد داد.

گروه ایران رادیات ارائه دهنده انواع خدمات پکیج ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

خرابی فلوسوئیچ

وظیفه فلوسوئیچ این است که به برد پکیج اعلام کند که شیر آب مصرفی باز شده است نام فارسی و ترجمه شده این قطعه کلید جریان است. خرابی فلوسوئیچ نیز می تواند از دلایل نشت گاز در پکیج ایران رادیاتور باشد.

خرابی دودکش

دودکش ها نصب آسانی دارند و به راحتی خراب نمی شوند، اما باد، طوفان و یا لانه سازی کبوتران می ‌تواند مسیر خروج دود و گاز اضافه را بگیرد.

بررسی دودکش می ‌تواند از جمله راه‌ هایی برای رفع علت نشت گاز در پکیج باشد. در شرایط خرابی دودکش حساس بوی دود نیز متداول و مرسوم است.

استفاده نکردن به مدت طولانی

وقتی برای مدت طولانی از پکیج استفاده نکنید، ممکن است در هنگام روشن کردن بوی بد، بوی گاز و سوختگی به شدت حس شود. این موارد عموماً به جهت استفاده نکردن به مدت زمانی طولانی است، مخصوصاً اگر دستگاه خاموش باشد ولی آب پکیج خالی نشده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *