پمپ پکیج دیواری، قطعه ای مهم است که یکی از وظایف آن تنظیم فشار در مدار گرمایش است. در این مقاله به بررسی علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور چیست خواهیم پرداخت. این نکته را باید مد نظر داشت که در پکیج تک مبدله پمپ فقط در حالت شوفاژ کار می ‌کند و در پکیج دو مبدله پمپ در حالت استفاده از آب گرم، آب را بین مبدل اصلی و ثانویه به حرکت در می آورد. پس با توجه به این نکته باز می گردیم به موضوع اصلی بحث که چرا در حین کار دستگاه صدا شنیده می شود؟ همراه ما باشید…

◀ 📞 کلیک کنید تا تماس بگیرید▶

هم چنین می توانید بخوانید: چرا پکیج صدا می دهد؟

علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت شنیده شدن صدا می تواند از شل شدن شافت باشد که در مرور زمان و عدم توجه به آن موجب خرابی پمپ شده است. عدم سرویس دوره پکیج، علت اصلی شل شدن شافت است که در اوایل صدایی کم دارد اما در مورد زمان این صدا افزایش پیدا می کند به گونه ای که به راحتی از درون منزل شنیده می ‌شود (اگر دستگاه در بالکن یا فضای خارج نصب شده باشد).

رسوب گیری آب و رسیدگی به مداری که آب در آن جریان دارد دو نکته ای است که در صورت عدم رعایت آن باید انتظار خرابی پمپ را داشت. در تهران هم که شرایط آب و حتی میزان سختی براساس هر منطقه و یا گاها فصل سال متفاوت هست پیشنهاد ما این است که در بازه های مشخص با کمک کارشناسان فنی سلامت پکیج را چک کنید. بازدید در ابتدای هر فصل، کار بسیار مناسب و معقول است که می تواند شامل تغییر تنظیمات گرمی آب، تنظیم رادیاتور ها و حتی بررسی قطعات مهم و ضروری از نظر سلامت کارکرد باشد.

رسوب گیری آب و عدم رسیدگی به مداری که آب در آن جریان

برای تعمیر پمپ با نمایندگی پکیج ایران رادیاتور در تهران با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید.

راه حل رفع صدای پمپ پکیج

راه حل کاملاً متغیر است و بسته به میزان خرابی متفاوت خواهد بود. در برخی موارد کارشناس اعزامی به این نتیجه می ‌رسد که می ‌تواند با تعویض روتور و نصب روتور دست دوم مورد را حل کند. گاهی آسیب ‌دیدگی به حدی است که باید پمپ به صورت کامل تعویض شود و یا گاهی یک رسوب گیری ساده کار را حل می کند.

در این نمایندگی ایران رادیاتور، پس از بررسی شرایط توسط تعمیرکار موارد به کارفرما ابلاغ می شود، راهکارهای منطقی و مقرون به صرفه بیان شده و در نهایت با تایید کارفرما مراحل پایانی کار طی خواهد شد و همچنین کارفرمایان در تمامی مراحل می توانند ناظر کار باشد.

هم چنین می توانید بخوانید: ۱۰ روش عیب یابی پکیج دیواری ایران رادیاتور

نحوه تست پمپ پکیج

 • پشت پمپ را باز کنید.
 • نحوه عملکرد روتور از نظر روان بودن را چک کنید.
 • روتور را در حالت شوفاژ روشن کنید.
 • برق ورودی به پمپ را با اهمتر بررسی کنید.

اگر دانش فنی لازم را ندارید، اصلا این کار را انجام دهید و به متخصص بسپارید شماره تماس ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

◀ 📞 کلیک کنید تا تماس بگیرید▶

نحوه تست پمپ پکیج توسط نمایندگی مجاز ایران رادیاتور

پمپ استارت نمی خورد، علت چیست؟

 • محتمل ترین علت، خرابی خازن است که با شارژ و دشارژ کردن و در نهایت با بررسی مقاومت آنی از سلامت خازن و یا خرابی آن می توان اطمینان حاصل کرد. در این مورد بررسی فنی، دانش و تجربه لازم کار می باشد.
 • پمپ سوخته است که باید سلامت سیم کشی ها و برد چک شود.
 • پمپ جام کرده است که باید پیچ پشتیبانی ضد جام را با پیچ گوشتی باز کنید که تشخیص جام کردن پمپ نیز نیازمند مهارت می باشد.

پمپ می‌چرخد اما آب گرمی در مدار نیست، علت چیست؟

در این حالت ابتدا باید این نکته را مدنظر داشت که چرخش آب از میزان گرمی و سردی رفت و برگشت مشخص می ‌شود و بر اساس تجربه ۴ حالت برای این شرایط در نظر گرفته شده…

 • مدار رادیاتور گرفته است.
 • شیر سه راهه خراب است.
 • پروانه از محور خارج شده.
 • موتور پمپ ضعیف شده و قدرت کافی را ندارد.

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم  گرمایشی در تهران

نمایندگی جنوب تهران نمایندگی غرب تهران نمایندگی شرق تهران نمایندگی شمال تهران
۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳ ۰۹۱۰۵۵۴۶۳۶۸ ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳

۲ دیدگاه

 • سلام چند وقت پیش پمپ پکیچ کالدا ونزیا رو باز کردم برا سرویس که بعد از جا زدن هنگامیکه دستگارو روشن کردم متوجه شدم پمپ از خودش یه صدایی میده که قبلا این صدا رو نمیداد لطفا راهنمایی کنید میترسم پمپ آسیب ببینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *