پکیج فن دار چیست؟

خط تولید پکیج نیز مانند هر محصول دیگری ویژگی‌های خود را دارد. یکی از مواردی که موجب شده تا چند خط تولید مختلف برای این محصول ایجاد شود وجود “فن” در آن است. “فن”، همانطور که از نامش مشخص است و به محض شنیدن آن تصویری از عملکردش در ذهن نقش می بندد، قطعه ای فلزی است که به واسطه داشتن پره هایی خاص می تواند هوا را با سرعت بیشتری به حرکت درآورد و همین امر موجب حرکت دود یا بوی بد جهت خروج از یک محیط خواهد شد. اما سوال اینجاست که وجود فن در پکیج چه اهمیتی دارد؟ و وجه تمایز دو محصول تولید شده چه خواهد بود؟ و چگونه متوجه شدیم که کدام یک از آن دو برای بنای ما مناسب تر است؟

پکیج فن دار بهتر است یا بدون فن !!! مسئله این است...

برای ثبت درخواست سرویس دوره ای پکیج فن دار با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید

پکیج فن دار بهتر است یا بدون فن !!! مسئله این است…

وجود فن به خروج اجباری دود از دودکش کمک می کند و دیگر نیازی به استفاده از دودکش ساختمان نیست، اما علت اصلی طراحی فن اینست که بتوان از آن در محیط های بسته استفاده نمود. در بنا های تازه ساز به دلیل محدودیت فضا، اجبار به نصب دستگاه در فضای داخلی ساختمان موجب تولید این محصول شده است و برای تضمین سلامت عملکرد دستگاه فن نصب می شود تا از خروج دود مطمئن شده و هیچ دود و آلودگی و گاز مضری وارد فضای درونی منزل شود.

تعویض و یا تعمیر فن پکیج دیواری

برای تعویض و یا تعمیر فن پکیج دیواری با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید

تفاوت های پکیج فن دار و بدون فن

 

پکیج فن دار

پکیج بدون فن

دودکش ندارد

نیاز به دودکش

اجبار استفاده در محیط داخل منزل

در هر دو محیط قابل نصب است

قطر دودکش ۶ سانتی متر

قطر دودکش ۱۵ سانتی متر

بدون نیاز به دودکش

ارتفاع دودکش حداقل ۳ متر

جنس خاصی نیاز ندارد

جنس دودکش سیمانی و داخل بنا ساخته شده باشد

نیاز به تماس مستقیم با هوای آزاد نیست

دستگاه مستقیما باید در تماس با هوای آزاد باشد

باد و کوران آسیبی به آن نمی زند

به هیچ عنوان در معرض کوران و باد شدید نباشد

 

از نظر فنی و تخصصی در صورتی که استانداردهای لازم در زمینه نصب پکیج بدون فن رعایت شود بهتر از پکیج فن بدون فن استفاده نمود. در سری “دارای فن” قطعه ای در دستگاه طراحی شده که برای ورود هوای تازه و خارج کردن دود حاصل از احتراق است که نام فنی این قطعه “فلنج فن” است که قطر خارجی آن حدود ۱۰ سانتی متر و قطر داخلی آن حدود ۶ سانتی متر است. اما در سری بدون فن وجود دودکش بسیار اهمیت دارد و نیاز به نصب کلاهک در قسمت انتهایی دودکش نیز بسیار الزامی است.

تعویض و یا تعمیر فن پکیج دیواری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *