پکیج ایران رادیاتور یکی از سیستم‌ های گرمایشی است که از طریق همکاری سه مدل انرژی برق، گاز و آب محیط داخل بنا را گرم می کند و حتی آب گرم مصرفی جهت حمام کردن و شستشوی ظروف را نیز فراهم می کند. این دستگاه هوشمند در دو مدل آنالوگ و دیجیتال طراحی و روانه بازار شده است. علت و تفاوت این دو مدل در برخی قابلیت ‌های فنی و در ظاهر است.

کار کردن با پکیج ایران رادیاتور | نمایندگی ایران رادیاتور

آموزش کار کردن با پکیج ایران رادیاتور

هر دستگاه متناسب با کاربری که دارد نیازمند دستورالعملی است که بتوان از آن به بهترین شکل استفاده کرد. پکیج دیواری نیز از این قاعده مستثنا نیست، اما با توجه به حساسیت بالای دستگاه و نحوه عملکرد آن توصیه می شود تا به دنبال بررسی دقیق دستگاه نباشید.

دانش فنی در این مسیر حرف اول را می ‌زند شما باید نسبت به تمامی قطعات و عملکرد آن اشراف داشته باشید تا بتوانید هر قطعه را به‌خوبی تعمیر و یا تعویض کنید. اما در هر حالت کلی روند کار بدین شرح است…

روشن کردن پکیج

برای روشن کردن دستگاه ابتدا باید آن را به برق شهری متصل کنید. پریز را در دو شاخه قرار دهید، برای اطمینان از در جریان بودن نیروی برق، پکیج چراغی را روشن می کند. این به معنا برقراری اتصال است و سپس دستگاه شروع به کار کرده و می توانید با باز و بسته کردن لوله و گرمی آب (پس از گذشت چند ثانیه از روشن شدن) مطمئن شوید.

کار کردن با پکیج ایران رادیاتور | نمایندگی ایران رادیاتور

ریست کردن پکیج ایران رادیاتور

اگر به هر دلیلی مجبور شدید تا دستگاه را ریست کنید، برای اینکار کافیست تا دکمه ریست را برای چند ثانیه فشار دهید. این دکمه بر روی پنل با نام RESET قرار دارد. نگه داشتن حداقل ۵ ثانیه در این حالت الزامی است.

رسوب زدایی

املاح آب باعث می‌ شود تا درون لوله ها رسوب جمع شود و مانع حرکت سریع آب در مجاری گردد. برای حل این معضل باید از کارشناس فنی و خبره کمک بگیرید. زیرا رسوب زدایی باید با اسید انجام می شود که در صورتی که آشنایی کافی با آن نداشته باشید احتمال آسیب زدن به خود یا اطرافیان افزایش می ‌یابد.

ارور پکیج یا کدهای خطا

ممکن است به هر دلیلی عملکرد دستگاه مختل شود. اگر پکیج آنالوگ دارید چراغ‌ هایی به حالت چشمک زن در خواهند آمد. اگر دستگاه شما دارای LCD است (پکیج دیجیتال) آن کد خطا بر روی صفحه نمایان می شود. در مقاله تمامی ارور های پکیج ایران رادیاتور علت آن را بررسی کرده و تمامی موارد را متذکر شده ‌ایم.

کار کردن با پکیج ایران رادیاتور | نمایندگی ایران رادیاتور

تنظیم فشار ایران رادیاتور

افت فشار از اتفاقات مرسوم و متداول پکیج است و اکثر افراد با تنظیم کردن شیر پرکن فشار را تنظیم می ‌کنند. فشار نرمال و طبیعی باید چیزی حدود ۱٫۵ تا ۲ بار باشد. نشان دادن هر عددی به غیر از این بازه نشان دهنده ایرادی در کار است.

تنظیم پکیج ایران رادیاتور در تابستان

در تغییر فصل باید چند نکته را در نظر گرفت و سپس اقدام به تغییر تنظیمات کرد. پاسخ به سوالاتی مانند اینکه، دستگاه نیازمند رسوب ‌گیری است؟ سرویس دوره ای چه زمانی انجام شده؟ سنسور ها به خوبی کار می کنند؟ می ‌تواند کمک حال شما در استفاده بهتر باشد.

اما برای تنظیم دمای پکیج در فصل تابستان باید ولوم را به صورت دستی به سمت راست بچرخانید. این کار به معنای خاموش کردن حالت گرمایش و یا شوفاژ است، که بر روی صفحه قرار دارد. البته که پیشنهاد می شود این کار بعد از هواگیری رادیاتور ها باشد تا از افت فشار شدید در دستگاه جلوگیری گردد.

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در تهران

جمع بندی

در این مقاله تلاش شده تا موارد اصلی و اجمالی که برای کار کردن با پکیج ایران رادیاتور الزامی است را بیان کنیم و به صورت موردی آن‌ ها را بررسی نماییم. اما قطعاً تمامی آنها به صورت ریز به ریز در وبسایت بررسی شده‌ اند، که می توانید با مراجعه به وبلاگ و مطالعه مقالات آموزشی از آنها مطلع شوید.

برای ثبت درخواست اعزام کارشناس فنی و تعمیر کار پکیج ایران رادیاتور با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *