برد پکیج قطعه الکترونیکی است که تمامی عملکرد دستگاه تحت تاثیر آن قرار می گیرد و اگر به هر دلیلی دچار آسیب دیدگی شود عملاً دستگاه کارایی اش را از دست می دهد و سیستم آب گرم نیز با مشکل مواجه خواهد شد. اما نکته ای مهم در این زمینه وجود دارد. همیشه همه چیز از برد نیست و گاهی حتی عیب یابی و تعمیر برد پکیج نیازی نبوده و فقط یک حرکت ساده می‌ تواند این اختلال را برطرف کند. اما چگونه؟؟؟

همچنین می توانید بخوانید: برد پکیج چیست؟

علت از کار افتادن پکیج چیست؟

علت از کار افتادن پکیج چیست؟

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که هر کدام باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرند. این کار باید توسط فردی مجرب و آشنا صورت گیرد. نمایندگی ‌مجاز، بهترین گزینه است اما یک تعمیرکار مجاز ایران رادیاتور چه چیزهایی را چک می کند؟

ارور های موجود بر روی پنل کمک زیادی می ‌کند. هر ارور و کد خطا حوزه خرابی را تا حدودی مشخص می‌کند و کارشناس متوجه خواهد شد که چه قطعاتی را باید با دقت بیشتری تست کند. مثلاً در ارور ۴۰ ۶۰ ۷۰ سری آنالوگ یا ارور E51 سری دیجیتال می ‌دانیم که پرشر سوئیچ هوا سالم است اما فن کار نمی ‌کند. پس دایره جستجو برای پیدا کردن ایراد مشخص شد.

علت از کار افتادن پکیج چیست؟

عملکرد سیستم روش دوم برای بررسی خرابی است. مثلاً آب، گرما کافی ندارد ولی هیچ اروری بر روی داشبورد نیست. در این حالت می توان احتمال خرابی برد را داد. البته دلایلی مانند رسوب در مبدل ها هم می تواند وجود داشته باشد. اما باید همه موارد بررسی شوند.

شماره تماس نمایندگی ایران رادیاتور در تهران ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

۳ علت خرابی برد پکیج

از نظر متخصصین گروه ایران رادیات سه علت اصلی برای به وجود آمدن این شرایط احتمال دارد. البته مانند همیشه ما به صورت قاطع صحبت نمی کنیم زیرا ممکن است علت چهارمی هم وجود داشته باشد، اما درصد احتمال آن بسیار کم است و در ۹۹ درصد مواقع یکی از موارد زیر علت خرابی ‌ها و شروع کننده این ماجراست.

وجود گرد و خاک

گرد و خاک بلای جان هر قطعه الکترونیکی است. در شهرهایی مانند تهران که میزان گرد و خاک زیاد است امکان نشستن گرد بر روی برد وجود دارد در مرور زمان با افزایش گرد و خاک تمامی قسمت های برد پر خواهد شد. گرد و خاک در این حالت باعث ایجاد اتصال بین تمامی قطعات می ‌شود و ممکن است باعث انتقال برق از یک خازن به خازن دیگر شده و همین اتفاق باعث خرابی قطعه شود.

وجود گرد و خاک در خرابی برد الکترونیک

رسوب آب بر روی برد

وجود آب در نزدیکی یک قطعه الکترونیکی همواره یک تهدید است و سلامت آن را همیشه به چالش می ‌کشد. در پکیج این دو همیشه در نزدیکی یکدیگرند و ممکن است در مرور زمان چکه قطره آب موجب شود تا قطعات ریز روی برد سوخته و یا دچار رسوب شوند. اختلال در کار نتیجه نهایی چکه آب است و خرابی برد ثمره آن.

البته می ‌توان در سرویس دوره ای پکیج ایران رادیاتور این مورد را شناسایی نمود. شماره تماس ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

عمر هر قطعه

برد از صدها قطعه ریز تشکیل شده است که هرکدام طول عمر متفاوت دارند و به محض رسیدن به آن زمان خراب خواهند شد. این طول عمر کوتاه نیست، اما استفاده صحیح و دستکاری نکردن مداوم می تواند تا حدودی موجب افزایش طول عمر بشود.

آیا تعمیر برد پکیج اجباری است؟

قطعاً خیر، اگر مسجل شد که علت کم ‌کاری سیستم از برد الکترونیکی است شما سه راه حل پیش رو دارید که می توانید انتخاب کنید و راه حل ها از نظر زمانی و هزینه ای مقایری متغیر دارند و بسته به انتخاب متفاوت اند. انتخاب این است تعمیر برد، خرید و نصب برد نو و آخرین انتخاب خرید و نصب برد دست دوم

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در تهران

تعمیر برد الکترونیک پکیج

در این حالت بسته به میزان خرابی هزینه متفاوت است و گاهی آنقدر میزان و شدت خرابی زیاد است که اصلا تعمیر، کار عقلانی و درستی نیست. اما در اکثر موارد تعمیر بهترین راه حل است، زیرا هزینه خرید برد قطعاً بیشتر خواهد بود و اینکه هنوز باقی قسمت ها به درستی کار می کنند.

آیا تعمیر برد پکیج اجباری است؟

خرید و نصب برد نو

این گزینه گرانترین انتخابی است که می توانید داشته باشید ولی از نظر زمانی تفاوت چندانی ندارد. برخی افراد تمایلی به تعمیر نداشته و همیشه دور انداختن قطعه معیوب را بهترین کار می دانند. احترام به سلیقه مشتری وظیفه ماست و این کار در کوتاه ترین زمان انجام می شود.

خرید و نصب برد دست دوم

برد های سالم از روی پکیج های اسقاطی برداشته می شود و این سومین و آخرین انتخاب شماست. اگر این گزینه را انتخاب کنید کارشناس توضیحات کافی در مورد آن برد به شما خواهد داد. اگر قطعه ای در آن تعمیر شده باشد نیز به اطلاع شما خواهد رسید. اما ما عموماً این کار را پیشنهاد نمی کنیم مگر در مواردی خاص که هزینه خرید برد جدید و نو بالا باشد و مشتری تمایلی به پرداخت ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *