نصب و راه اندازی رادیاتور نیازمند دقت و ابزار است…

اگر می خواهید رادیاتور را به دیوار متصل کنید می توانید با استفاده از مراحل زیر این کار را انجام دهید. اما حتماً باید در نظر داشته باشید که که باید فردی در جابجایی پنل رادیاتور به شما کمک کند و حتماً شما باید ابزار مناسب برای اندازه گیری دقیق محل نصب را نیز داشته باشید.

شماره تماس نمایندگی ایران رادیاتور تهران ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

آموزش نصب رادیاتور به دیوار

آموزش نصب رادیاتور به دیوار به صورت مرحله به مرحله

ممکن است به هر دلیلی مجبور به نصب رادیاتور به دیوار شوید. تمیز کردن رادیاتور یا دیوار، تعویض پنل رادیاتور و یا حتی کم و یا زیاد کردن پره ها می تواند از جمله دلایل متداول برای انجام این کار باشد. شما باید ابتدا ابعاد پنل را با استفاده از متر به دست آورید. محل قرار گیری لوله ها در کف هم اهمیت دارد. ارتفاع را از هر طرف دیوار اندازه بگیرید و با استفاده از دستگاه تراز ارتفاع ها را یکسان سازی کنید. این حداقل مراحلی است که شما باید طی کنید.

شماره تماس نمایندگی ایران رادیاتور تهران ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳

اقدامات ایمنی اولیه

برای انجام کار باید شما باید ابتدا پکیج شوفاژ دیواری را خاموش و آنرا از برق جدا کنید. همچنین باید گاز را خاموش نمائید. این مورد را در نظر داشته باشید که امکان لوله ‌کشی بدون دانش فنی وجود ندارد و شما باید اطلاعات دقیق در این زمینه داشته باشید و بهترین کار این است که در همان محلی که لوله از زمین خارج شده است رادیاتور را نصب کنید.

رادیاتور را برعکس بر روی زمین بخوابانید

رادیاتور را برعکس بر روی زمین بخوابانید

در پشت رادیاتورها قسمت های طراحی شده است که به واسطه آن می توانید رادیاتور به دیوار متصل کنید (براکت ها این کار را آسان کرده اند) به دنبال این سوراخ‌ ها باشید. در هر سمت دو سوراخ وجود دارد که آنها در بالا و پایین هستند. این چهار سوراخ برای افزایش سهولت در نصب در همان کارخانه طراحی شده است.

ممکن است در رادیاتور های کوچک فقط دو سوراخ ها برای اتصال به دیوار وجود داشته باشد که تنها به یک براکت متصل می شوند. علت این کار وزن سبک پنل است و یک براکت به تنهایی می تواند آن را حفاظت کند.

مرکز رادیاتور را بر روی دیوار پیدا کنید

مرکز رادیاتور را بر روی دیوار پیدا کنید

برای اندازه ‌گیری مرکز رادیاتور باید ابتدایی ترین نقطه که از لوله های یک سمت شروع می شود تا انتهایی ترین نقطه که باز هم به لول ‌های سمت دیگر منتهی می ‌شود را در نظر بگیرید. برای اندازه گیری مرکز باید از ابزارهای دقیق جهت این کار استفاده کنید. علت پیدا کردن مرکز سهولت در نصب کردن و عدم خرابی در حین استفاده است.

ارتفاع از کف را اندازه ‌گیری کنید

ارتفاع از کف را اندازه ‌گیری کنید

اگر محل از قبل جهت نصب آماده شده است و لوله ها از کف خارج شده اند باید ارتفاع هر دو لوله را اندازه گیری کنید و در نهایت ارتفاع بین لوله از کف خارج شده تا لوله تنظیم دما را محاسبه کنید. این ارتفاع باید چیزی حدود ۱۵ تا ۳۰ سانتی متر باشد که به استانداردی در این زمینه مبدل شده است.

مشخص کردن ارتفاع هر سمت رادیاتور

مشخص کردن ارتفاع هر سمت رادیاتور

ارتفاع رادیاتور را اندازه گیری کنید و این کار را برای هر سمت انجام دهید. اگر اندازه مشخص شده بالانس نبود باید با اندازه گیری دقیقتر این کار را به پایان برسانید. حتی اگر اختلاف نیم سانتی در اندازه گیری و محاسباته داشته باشید رادیاتور در حین کار دچار ایراد خواهد شد.

با کمک تراز اندازه ها را مجددا چک کنید

با کمک تراز اندازه ها را مجددا چک کنید

بعد از اندازه گیری براکت ها و تشخیص مرکز آنها و مشخص کردن هر نقطه بر روی دیوار اینک نوبت آن است که نقطه را تراز کنید و آنها را مجدداً چک کنید.

براکت ها را نصب نمایید

براکت ها را نصب نمایید

پس از مشخص کردن مرکز، هر براکت را در محل قرارگیری سوراخ ها نصب کنید. این کار به کمک رولپلاک، پیچ و دریل پیچ گوشتی شارژی انجام می ‌شود. دقت در این کار بسیار لازم است و باید با صبر و شکیبایی براکت ها را نصب کرد.

رادیاتور را دو نفره جابجا کنید

رادیاتور را دو نفره جابجا کنید

پس از نصب هر دو  سمت اینک باید رادیاتور را بر روی دو نقطه ایجاد شده نصب کنید. این آخرین اقدام در مرحله نصب اولیه است.

لوله ها را متصل کنید

لوله ها را متصل کنید

آخرین گام از مراحل نصب، وصل کردن لوله ها از هر سمت به رادیاتور است. در حقیقت کار به پایان رسیده و شما موفق شدید تا کار نصب را به پایان برسانید.

لوله ها را متصل کنید

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *