یکی از ایرادهایی که ممکن است در پکیج به وجود آید ارور های مربوط به فن می باشد. ارور ۴۰ ۶۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور نیز یکی از همین ارورهای متداول است که به ۵ دلیل به وجود می آید. البته ما بر اساس تجربه و دانشی که در این زمینه به دست آورده‌ایم این ۵ علت را از دلایل اصلی این ارور تشخیص داده ایم که در ادامه به بیان آن ‌ها خواهیم پرداخت.

اگر بخواهیم شرح این کد خطا را بیان کنیم این گونه است که “فن خاموش است اما پرشر سوئیچ هوا در وضعیت وصل می باشد”. گروه ایران رادیات سرویس به عنوان تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور آماده خدمت رسانی به همشهریان تهرانی می باشد.

برای ثبت درخواست اعزام کارشناس فنی جهت رفع ارور ۴۰ ۶۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید.

علت ارور ۴۰ ۶۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت ارور ۴۰ ۶۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

دلیل این ارور از نظر ما ۵ علت دارد که هر یک را به تفسیر بیان خواهیم کرد. اولین مورد این است که پکیج در داخل منزل نصب شده، دومین علت خرابی پرشر و سومین خرابی برد الکترونیک می باشد و چهارمین علت خرابی فن است و علت آخر وجود مانع بر سر راه ونتوری، پرشر و یا حتی فن است که هرکدام توضیحات مخصوص به خود را دارد و از نظر فنی این ارور دقیقا مشابه اروری E50 در سری دیجیتال است که بر روی صفحه نمایشگر یا LCD پکیج نمایش داده می شود. توصیه ما به شما این است که بررسی کامل قطعه را به کارشناس بسپارید حتی اگر دانش فنی نسبتاً مطلوبی در این زمینه دارید.

نصب پکیج در محیط داخلی بنا

نصب پکیج در محیط داخلی بنا

در صورتی که پکیج ایران رادیاتور را در محیط داخلی بنا نصب کرده باشید، عموما در فصل تابستان شاهد این خطا خواهید بود. علت آن به صورت خلاصه این است که کولر آبی در صورت روشن بودن حالت دمندگی دارد، در عین حال نیاز دارد تا مقداری هوای خنک تولید شده را از طریق پنجره و یا مسیری دیگر به بیرون از ساختمان هدایت کند.

در صورتی که هیچ پنجره ای باز نباشد و پکیج در منزل باشد کولر از طریق دودکش پکیج  باد را خارج می کند و همین امر موجب به حرکت درآمدن فن می شود که در نهایت موجب ارسال کد ارور به برد اصلی و پرشر می ‌شود و باعث می ‌شود تا چراغ های ۴۰ ۶۰ ۷۰ به حالت چشمک زن در آیند.

راه حل

در صورتی که دلیل فوق باعث شده باشد به راحتی می توانید با باز کردن پنجره مورد را حل کنید. خروج آسان باد بدون به چرخش درآوردن فن موجب خاموش شدن سه چراغ ۴۰ ۶۰ و ۷۰ می شود.

خرابی پرشر سوئیچ هوا

خرابی پرشر سوئیچ هوا

یکی از دلایل این ارور خرابی پرشر فن است. یعنی هنوز برد برق مورد نیاز فن را جهت چرخش به او نرسانده است اما پرشر پیام چرخیدن فن را مخابره می ‌کند و در نتیجه برد احساس خطر می کنند.

راه حل

با زدن یک ضربه آهسته به پرشر و یا دو شلنگه کردن مورد برطرف می شود و اگر این مورد حل نشد تعمیر و یا تعویض پرشر تنها راه حل باقی مانده است.

خرابی برد الکترونیک پکیج ایران رادیاتور

خرابی برد الکترونیک پکیج

برد الکترونیک ممکن است به هر دلیلی آسیب ببیند، خرابی این قطعه به معنای اختلال در کار و تمامی قطعات است، پس به همین دلیل باید آن را به درستی حفاظت کرد. نصب ترانس تنظیم برق بر سر راه پکیج می تواند سلامت برد را افزایش دهد.

راه حل

تعویض و یا تعمیر برد اصلی پکیج ایران رادیاتور تنها راه حل در صورت خرابی آن است.

خرابی فن پکیج

خرابی فن پکیج

ممکن است فن دچار آسیب دیدگی شود که بررسی سلامت آن فقط باید توسط سرویس کار پکیج صورت گیرد. دانش و تخصص کافی باعث می شود تا در حین بررسی فنی آسیبی به آن وارد نشود و حتی پره‌ های آن دچار ضربه نشوند.

راه حل

تعمیر و یا تعویض فن در صورت محرز شدن خرابی آن الزامی است.

وجود مانع بر سر راه ونتوری، پرشر و فن

وجود مانع بر سر راه ونتوری، پرشر و فن

اگر پکیج در فضای خارجی بنا باشد ممکن است حرکت باد موجب شود تا سنگ ریزه و یا تکه های چوب در پکیج ورود کند. همین تکه های کوچک ممکن است باعث ایراد در کار شود.

راه حل

باز کردن بدنه و کاور پکیج و تمیز کردن قطعات درونی آن در اولین مرحله از کار الزامی است.

دو شلنگه کردن پرشر سوئیچ هوا

دو شلنگه کردن پرشر سوئیچ هوا

برای این کار کافیست شلنگ های فن و پرش را به صورت معکوس ببندید. می توانید مطابق مطابق عکس درج شده در بالا این عمل را انجام دهید. البته این کار را عموماً در حالتی انجام می ‌دهند که آب مصرفی گرم شده و شعله خاموش می شود. اما یکی از راه حل های مناسب در رفع ارور ۴۰ ۶۰ ۷۰ هم می باشد.

۲ دیدگاه

  • سلام
    خیلی خیلی بابت این پست مفیدتان سپاسگذارم
    در فکر آوردن تعمیرکار بودم و چندین سایت را در پی علت خرابی بررسی کردم اما نتیجه نگرفتم و زمانیکه این مطلب را خوندم به سادگی متوجه مشکل شدم و با خاموش کردن کولر آبی به سادگی مشکلم حل شد
    واقعا سپاسگذارم چون مطمن هستم کمتر تعمیرکاری پیدا میشد که بعد از مراجعه ۱۰ تا عیب نگذاره و به همین راحتی واقعیت را بگه که مشکل از روشن بودن کولر آبی و باز نبودن راه خروجی هواست
    سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *