مسیر کنونی:

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

شیوا فقیه نژاد 2020/1/26

پکیج مدل  ECO،E ، BM و M چراغ های نورانی بر روی پنل خود دارد که اعدادی بر روی آن نوشته شده است. در صورت روشن شدن هر چراغ به صورت تک و یا چند تایی این مورد را نشان می دهد که دستگاه دچار آسیب شده. ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور نیز بیانگر ایرادی است که دستگاه دچار آن شده. این ارور بدین معناست که “فن روشن است اما پرشر هوا در وضعیت قطع می باشد” در ادامه بررسی علل به وجود آمدن این عیب پکیج خواهیم پرداخت.

پیشنهاد ما این است که تمامی موارد توسط کارشناس فنی بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸تماس بگیرید

پادکست و توضیح کامل در مورد ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

 

 

علت ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت به وجود آمدن این خطا ممکن است ۹ دلیل داشته باشد که سرویس کار پکیج باید به صورت تک به تک بررسی نماید و علت اصلی را تشخیص دهد. نیم سوز بودن برد، خرابی پرشر هوا یا سنسور هوا، گیر کردن قطعه به پره های فن، قطعی سیم های رابط بین برد و فن، معیوب شدن فن، گرفتگی شلنگ های رابط بین ونتوری و پرشر، گرفتگی سوراخ های ونتوری، گیر کردن سنگ ریزه درون ونتوری و در نهایت آب شدن ونتوری.

علت ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج دیواری چیست؟

آسیب دیدگی برد پکیج یا نیم سوز شدن آن

علت اصلی ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج دیواری در حداقل ۸۰ درصد موارد خرابی برد پکیج دیواری است. در زمانی که برد الکترونیکی نتواند به خوبی فرمان را به برد اصلی ارسال کند این خطا پدید می آید. در حقیقت در این حالت برق به فن نمی‌ رسد و چراغ های گفته شده روشن می ‌شود. در صورت آسیب دیدن برد، چراغ های ۴۰ ۶۰ ۸۰ در زمانی کمتر از ۱۵ ثانیه روشن می شوند. در این حالت تعمیر برد اصلی پکیج توسط تعمیر کار در محل مشتری انجام می شود.

آسیب دیدگی برد پکیج یا نیم سوز شدن آن

خرابی پرشر هوا یا سنسور فن

پرشر قطعه بسیار مهم است که “سنسور فن” محسوب می ‌شود. این قطعه وظیفه دارد تا سلامت فن را به صورت مکرر به برد اطلاع دهد. دومین علت اصلی ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج خرابی پرشر است. نیم سوز شدن این قطعه موجب خرابی در روند کار می شود و رفع آن به کمک تکنسین فنی انجام خواهد گرفت.

خرابی پرشر هوا یا سنسور فن

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور در  مدل  ECO،E ، BM و M آنالوگ معادل ارور E51 در پکیج سری دیجیتال است.

گیر کردن قطعه در فن

پره های فن همواره در حال حرکت است اما ممکن است بر اثر لانه سازی پرنده ها، ممکن است شاخه ای در فن گیر کند و یا باد شدید تکه چوب ها را به سمت فن و پره های آن هدایت کند. این مورد نیز از دیگر دلایل به وجود آمدن ارور مذکور است.

گیر کردن قطعه در فن

قطع شدن سیم های رابط بین برد و فن

از دیگر عوامل به وجود آمدن ارور ممکن است قطعی سیم و یا پوسیده شدن آن باشد، احتمال به وجود آمدن این علت خیلی کم است اما همچنان باید توسط کارشناس فنی بازبینی شود.

معیوب شدن فن

فن قطعه ای مستحکم است که احتمال خرابی آن بسیار کم است. مقاومت بالا و کیفیت مرغوب آن موجب شده تا احتمال خرابی آن کاهش یابد. با اینکه ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج دیواری مربوط به فن است اما می‌ توان بیان کرد که عوامل حاشیه‌ ای موجب این خطا می شوند.

گرفتگی شلنگ های رابط بین ونتوری و پرشر

گرد و غبار خاک و یا بخار آب باعث می‌شود تا شلنگ رابطه بین ونتوری و پرشر کیپ شود که با فوت کردن داخل شیلنگ ها، مورد حل می گردد و نیاز به تعویض و یا تعمیر قطعه ای نیست.

گرفتگی شلنگ های رابط بین ونتوری و پرشر

گیر کردن سنگ ریزه درون ونتوری

سوراخ های بر روی ونتوری بسیار کوچک هستند و همین دلیل باعث می‌ شود تا سنگریزه هایی در آن گیر کند که باعث اخلال در کار می شود.

آب شدن ونتوری

ممکن است بر اثر شدت گرمای بالا در پکیج، ونتوری آب شود که احتمال وقوع آن بسیار کم است.

دیدگاه شما

توجه! دیدگاه شما برای نمایش می بایست توسط مدیران تایید شود

سایر دیدگاه‌ها

 1. احسان از ساری۹۳۵۳۴۶۴۸۴۸ در 1 می 2021 نوشت:

  ایران رادیاتور بدترین انتخاب زندگیم بود همیشه خراب و بدون گارانتی

  • شیوا فقیه نژاد در 8 می 2021 پاسخ داد:

   چرا آخه؟ ما در کنارتون هستیم البته متاسفانه شما تهران تشریف ندارید

 2. مسیبی در 29 آوریل 2021 نوشت:

  سلام خسته نباشید، مرسی از شما. یک سوال داشتم راهی نداره که خودمون بفهمیم که این کد خطا از برد هست یا نه؟ برای همین کد خطا ۴۰ ۶۰ ۸۰ میگم خدمتتون

  • شیوا فقیه نژاد در 29 آوریل 2021 پاسخ داد:

   سلام دوست گرامی، متاسفانه این کار کاملا تخصصی و فنی است. حتی اگر با جزئیات هم به شما توضیحات داده شود اما باز هم امکان تشخیص صحیح نیازمند تجربه است. توصیه این است که حتما از یک سرویسکار خبره برای این کار کمک بگیرید تا خدای نکرده هزینه ای اضافه به خودتان تحمیل نکنید.

 3. صمدی در 11 نوامبر 2020 نوشت:

  با سلام
  پکیج ایران رادیاتور بعد از نیم ساعت کار کردن ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ را نشان می دهد دیگرجرقه ای زده نمی شود و بعد از چند دقیقه که پکیج را خاموش کنیم دوباره ارور رفع می گردد و پکیج جرقه می زند و روشن می شود

  • شیوا فقیه نژاد در 15 نوامبر 2020 پاسخ داد:

   سلام دوست عزیز، روزتون بخیر، به احتمال قوی مشکل از برد پکیج است که برای بررسی و بیان علت اصلی باید کارشناس خدمتتون حضورا برسند، با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید همکاران فنی در خدمتتون هستند

 4. امیر در 21 اکتبر 2020 نوشت:

  با تشکر از مقاله بسیار زیبای شما در مورد ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور سوالی داشتم بعد از برد بیشترین عاملی که باعث بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور میشود چیست؟؟؟

  • شیوا فقیه نژاد در 29 اکتبر 2020 پاسخ داد:

   سلام و روز بخیر، دوست عزیز بعد از برد، بیشترین عامل خرابی پرشر سوئیچ فن است که باعث ایجاد ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ میشه

Call Now Buttonتماس بانمایندگی پکیج شرق تهران