از رایج‌ ترین ارور هایی که در پکیج ایران رادیاتور به وجود می ‌آید ارور ۴۰ ۷۰ است که این خطا عملاً موجب مختل شدن عملکرد دستگاه می شود. علت اصلی ارور ۴۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور “کمبود فشار بار” است که راه حل آن تنها با یک گام ساده حل می‌شود و آن چیزی جز شارژ آب ورودی و افزایش فشار پکیج نخواهد بود.

با سرویس سالیانه پکیج توسط سرویس کار ماهر از وقوع خطا ۴۰ ۷۰ جلوگیری کنید.

گروه خدمات ایران رادیاتور آماده ارائه هرگونه خدمت رسانی به همشهریان عزیز در تهران می‌باشد. همراه ما باشید تا اطلاعاتی کافی را در مورد این ارور به دست آورید. همچنین در همین مقاله در مورد رفع مشکل، مطالبی بیان کرده ایم که امیدواریم کاربردی باشد…

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه خدمات پکیج در تهران

◀ 📞 کلیک کنید تا تماس بگیرید▶

علت ارور ۴۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت ارور ۴۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

هر چراغی که در پکیج روشن می شود ناشی از خرابی و یا آسیب دیدگی یک قطعه در دستگاه است که با تعمیر و یا تعویض آن قطعه می توان خطای به وجود آمده را حل کرد. اما گاهی ایراد از هیچ قطعه ای نیست و فقط با باز و یا بسته کردن یک پیچ مشکل برطرف می ‌شود.

در حقیقت تجربه در این حوزه موجب می‌شود تا علت اصلی هر عیب و ایراد را به سادگی و در یک نگاه متوجه شد و خوشبختانه کارشناسان فنی و سرویس کاران پکیج ایران رادیات سرویس تجربه و دانش کافی را در این حوزه دارا هستند. اما ارور ۴۰ ۷۰، خلاصه ایراد این است که “پرشر سوئیچ آب در وضعیت قطعی است (مدار آن باز است)” به عبارت ساده تر “عقربه گیج فشار پایین تر از عدد یک بار را نمایش می دهد” و باید فشار را افزایش داد.

علت اولیه و مهمترین دلیل چشمک‌زن شدن چراغ ۷۰ و ۴۰ نشتی در پکیج یا رادیاتور هاست. عموما دستگاه هنگامی دچار این خطا می‌شود که در خود پکیج یا رادیاتور ها که عموما حوله خشک کن حمام است نشتی وجود داشته باشد.

با سرویس سالیانه پکیج توسط سرویس کار ماهر از وقوع خطا ۴۰ ۷۰ جلوگیری کنید.

پرشر پکیج ایران رادیاتور

◀ 📞 کلیک کنید تا تماس بگیرید▶

در پکیج قطعه‌ ای مهم با نام پرشر سوئیچ وجود دارد که وظیفه آن چک کردن وجود آب است. این قطعه به صورت مستمر وجود آب را بررسی می کند و در صورتی که به هر دلیلی از وجود آب اطمینان حاصل نکند هشدار ۴۰ ۷۰ را به برد اعلام می‌ کند که باعث می شود دو چراغ ۴۰ و ۷۰ چشمک زن بشوند. به ۳ دلیل ممکن است این ارور به وجود آید…

 • اگر پرشر سوئیچ خراب باشد
 • اگر در دستگاه آب وجود نداشته باشد
 • اگر فشار کافی و استاندارد نباشد

فشار سنج و یا گیج فشار پکیج ایران رادیاتور

 

با سرویس سالیانه پکیج توسط سرویس کار ماهر از وقوع خطا ۴۰ ۷۰ جلوگیری کنید.

رفع ارور ۴۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور

برای این کار سه راه حل وجود دارد. راه حل اول بسیار آسان است، تماس با کارشناس و تعمیر کار پکیج می باشد. راه حل دوم، نیازمند دقت عمل می باشد، به دنبال نشتی در پکیج یا در رادیاتور ها باشید و در صورت وجود نشتی با شماره ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳ تماس بگیرید. راه حل سوم، اگر فردی هستید که در حین کار تمرکز دارید پس قطعاً می توانید مورد را برطرف نمایید.

کافیست تا مراحل زیر را با دقت و موبه ‌مو اجرایی کنید. در اغلب موارد مورد به خوبی حل می ‌شود. اما اگر به هر دلیلی پس از انجام موارد چراغ‌ ها باز شروع به چشمک زدن، کردند با شماره ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳ تماس بگیرید تا کارشناس در کوتاه ‌ترین زمان به محل اعزام شود.

 • ابتدا فشار دستگاه را چک کنید (گر زیر ۱ بار بود، اقدام نمایید)
 • شیر آبی رنگ (گاهی مشکی است) را پیدا کنید
 • شیر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید (خیلی کم)
 • مجدداً فشار را چک کنید (گیج باید ۱٫۵ بار را نمایش دهد)
 • شیر آبی رنگ را کاملا ببندید
 • دستگاه را ریست کنید

◀ 📞 کلیک کنید تا تماس بگیرید▶

شیر پر کن پکیج ایران رادیاتور

نکات مهم در حین کار جهت رفع ارور پکیج ایران رادیاتور

 • توجه داشته باشید که این سرپیچ آبی رنگ که گاهی مشکی رنگ است به صورت مورب است و هیچ قطعه مشابه آن وجود ندارد.
 • اگر گیج عددی کمتر از یک بار را نمایش می داد، موارد بیان شده را انجام دهید.
 • شیر را باید در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • میزان چرخش شیر باید بسیار کم و با احتیاط باشد.
 • همزمان فشار پکیج را مشاهده و کنترل کنید.
 • نگذارید گیج فشار از ۱٫۵ بار گذر کند.

◀ 📞 کلیک کنید تا تماس بگیرید▶

با رعایت نکات و موارد بیان شده به احتمال خیلی زیاد مورد حل می‌شود اما اگر پس از ریست کردن و گذشت چند دقیقه مجددا اخطار نمایش داده شد به احتمال زیاد پرشر سوئیچ آسیب دیده است و باید تعمیر شود.

همچنین مشاهده شده در برخی موارد کم بودن فشار آب ورودی به پکیج موجب این خطا می شود، توصیه می کنیم که اگر در طبقات بالایی ساختمان سکونت دارید ابتدا شیر آب سرد آشپزخانه و یا حمام را باز کنید و قدرت آب را چک کنید. در این حالت اگر پمپ داشته باشید پمپ روشن می شود و آب با قدرت بیشتری در لوله ها جریان پیدا می‌ کند که می ‌تواند در کنترل و افزایش فشار پکیج به شما کمک کند.

نصب پمپ در شبکه لوله کشی ساختمان در مناطق مسکونی شلوغ یک پیشنهاد جهت رفع ارور ۴۰ ۷۰ پکیج ایران رادیاتور می باشد.

ویدیو آموزش رفع ارور ۷۰ ۴۰ پکیج ایران رادیاتور

نمایندگی جنوب تهران نمایندگی غرب تهران نمایندگی شرق تهران نمایندگی شمال تهران
۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳ ۰۹۱۰۵۵۴۶۳۶۸ ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *