اگر در منزل و محیط کار خود پکیج دارد و مدل آنها با عبارت E،  BM،  ECO و M شروع می‌شود باید بدانید که این مطلب دقیقاً برای شما به تحریر در آمده است. در این مقاله ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور را بررسی و علت آن را بیان کرده ایم. البته تلاش شده در مقاله های مجزا هر مورد را به صورت اختصاصی، علت یابی کنیم.

ویدئو دلایل بروز ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور + روند رفع خطا

این ارور جزء خطرناکترین خطاهاست و در صورتی که توسط فردی غیر متخصص انجام شود موجب آتش سوزی در پکیج خواهد شد.

اگر دو چراغ ۷۰ و ۸۰ در پکیج شما روشن است، ایراد مربوط به قسمت تشکیل شعله است و باید قطعات مربوط در این قسمت را با دقت بیشتری بررسی نمود. این ارور جزء خطرناکترین خطاهاست و در صورتی که توسط فردی غیر متخصص انجام شود موجب آتش سوزی در پکیج خواهد شد.

برای ثبت درخواست اعزام سرویس کار پکیج و رفع ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور با شماره ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳ تماس بگیرید.

ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور چیست و رفع خطا پکیج توسط سرویس کار و تعمیر کار رسمی

علت ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

سرمای خیلی زیاد را می ‌توان علت اصلی این ارور و خطا در پکیج ایران رادیاتور در نظر گرفت. همان طور که می ‌دانید در فصل سرما مصرف گاز به شدت افزایش می‌‌یابد و همین علت موجب افت فشار گاز در لوله ها می‌شود و یا حتی در برخی موارد سرما زیاد موجب یخ زدگی لوله ها می‌شود.

اگر گاز ورودی کم است و شعله پکیج قدرت لازمه را برای گرم کردن ندارد می توانید از متخصصین ایران رادیات سرویس کمک بگیرید تا با گیج مخصوص تنظیم شعله گاز ورودی پکیج را تنظیم کنند. تنظیم گاز ورودی باعث برطرف شدن ارور ۸۰ ۷۰ خواهد شد.

ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور - ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور - خطا 70 80 پکیج

گاهی علت این خطا در خود دستگاه نهفته است و نقص فنی و یا خرابی یک قطعه موجب این خطا می شود. پس بررسی برخی قطعات مانند میله جرقه زن و شیر کنترل اجباری خواهد بود. شیرگاز جزء خطرناک ترین قطعات در دستگاه است به همین دلیل توصیه می‌شود اگر دانش کافی برای بررسی موارد را ندارید حتما حتما حتما از تکنسین ماهر کمک بگیرید تا از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری شود.

برای ثبت درخواست اعزام سرویس کار پکیج در تهران با شماره ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳ تماس بگیرید.

  • گاز ورودی پکیج را چک کنید.
  • دستگاه را ریست کنید.

ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور چیست و رفع خطا پکیج توسط سرویس کار و تعمیر کار رسمی

راهکار ساده برای رفع ارور ۷۰ ۸۰ این است که ابتدا شیر ورودی گاز را چک کنید، اگر شیر گاز در حالت عمود بر لوله گاز بود به این معنا است که مسیر گاز بسته شده است و باید آن را باز کنید و برای اینکار کافیست شیر را در حالت موازی و در امتداد لوله بچرخانید و سپس دستگاه را ریست کنید.

این ارور جزء خطرناکترین ارور هاست و در صورتی که توسط فردی غیر متخصص انجام شود موجب آتش سوزی در پکیج خواهد شد. پس به شدت دقت کنید و اگر دانش کافی ندارید حتما با متخصص تماس بگیرید.

در اغلب موارد با انجام این کار مورد حل می ‌شود اما اگر به هر دلیلی، مورد حل نشد، باید موارد زیر توسط تکنسین بررسی شود.

  • تنظیم شعله با گیج مخصوص
  • تنظیم بودن میله جرقه زن (فاصله استاندارد ۳ تا ۵ میلیمتر)
  • بررسی سلامت شیر کنترل
  • عیب یابی برد الکترونیک پکیج
  • مسدود نبودن سوراخ ها شعله بر روی برنر
  • تنظیم فشار گاز اولیه (حدود ۲۰ میلی بار فشار)
  • رفع ایراد در میله یون

تنظیم بودن میله جرقه زن (فاصله استاندارد ۳ تا ۵ میلیمتر)

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله علت ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

اگر در فصل سرما به سفر می روید و دستگاه را خاموش می کنید، پس از بازگشت عموماً با این خطا مواجه می‌ شوید. زیرا تنظیمات شیر کنترل گاز بر هم خورده است و با حجم معینی که قبلاً استارت می خورد دیگر روشن نمی شود. کارشناسان متخصص ایران رادیات سرویس با گیج مخصوص تنظیم شعله می توانند مورد را حل کنند.

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله علت ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

رفع ارور ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

 

تنظیم شعله با گیج مخصوص توسط سرویس کار تنها راه حل سالم و بی خطر است. تبعات عدم دانش کافی در تنظیم شعله توسط کاربر خانگی چیزی جز آتش سوزی در پکیج نخواهد بود. تمامی قطعات در پکیج برای انجام فعالیت و وظایفی که دارند از برق شهری کمک می‌گیرند و دستکاری کردن قطعات بدون داشتن دانش می تواند موجب اتصالی برق شود و جرقه و انفجار قطعات کمترین خطری است که دستگاه و شما را تهدید می‌کند.

تنظیم شعله با گیج مخصوص در پکیج

تنظیم شعله با گیج مخصوص در پکیج تک مبدل و دو مبدل متفاوت است. در پکیج تک مبدل به دلیل یکی بودن آب گرم و شوفاژ شعله زیاد باعث جوش آوردن دستگاه خواهد شد که در پکیج دو مبدل این موضوع متفاوت است.

از طرف دیگر تنظیم دستی شعله به صورت چشمی و حدودی در شعله بلند و کوتاه دستگاه می‌تواند باعث ایجاد فاجعه‌ای جبران ناپذیر شود زیرا هر میلیمتر اضافه‌تر بودن شعله یک قدم به سمت نابودی دستگاه است که رفع و اصلاح آن نیازمند هزینه‌ای بسیار زیاد است.

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *