بشر همواره در تمامی مراحل نظافت را دوست داشته و به آن اهمیت می داده

نظافت خود و محیط پیرامون بخش جدایی ناپذیر زندگی ماست. در هر شرایطی که باشیم تمیزی رکن اصلی را برای ما داشته. مخصوصاً زندگی در شهرهای بزرگ با وجود گرد و غبار و آلاینده های زیست محیطی اهمیت این موضوع را دو چندان کرده است. امروز در این مقاله به بیان روش تمیز کردن شوفاژ یا رادیاتور خواهیم پرداخت. وسیله ای بسیار مهم که گرمی بخش محیط کار یا منزل ما در فصل سرماست.

تمیز کردن شوفاژ یا رادیاتور

گروه ایران رادیات ارائه دهنده انواع خدمات پکیج و تعمیر پکیج دیواری شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

چرا تمیز کردن شوفاژ یا رادیاتور مهم است؟

تردد وسایل نقلیه فراوان در تهران، ساخت و سازهای بی وقفه، دود کارخانه ها و چندین عامل دیگر باعث شده تا هوای تهران دیگر آن پاکیزگی را نداشته باشد. همین دلیل مزید بر علت شده تا بر روی تمامی وسایل اطرافمان گرد و غبار بنشیند. ما بر اساس زمان خالی و نوع زندگی، روزانه، هفتگی و یا گاهی ماهیانه مشغول به تمیز کردن وسایل اطرافمان خواهیم بود، اما تمیز کردن برخی از این وسیله ها مشغول زمان می شوند و بعد از گذشت چند سال یکبار هم غبارروبی نمی شوند. شوفاژ یا رادیاتور هم یکی از همین وسیله هاست. گرمی بخش منازل یا دفتر کار در فصل سرما خیلی زود فراموش می ‌شود.

چرا تمیز کردن شوفاژ یا رادیاتور مهم است؟

گروه ایران رادیات نمایندگی ایران رادیاتور تهران شماره تماس ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

نوع طراحی رادیاتورها دارای شیار های متعددی است که خیلی زودتر از آنچه که فکر می ‌کنید گرد و غبار بر روی آن می ‌نشیند. علاوه بر ۳ عامل گفته شده در پاراگراف بالا موی حیوانات خانگی، دود سیگار و قلیان نیز از دیگر مواردی است که این کثیفی را دو برابر می کند. افزایش میزان خاک و دوده ها در نهایت موجب مصرف بیشتر انرژی خواهد شد. پس موارد زیر می تواند از جمله دلایل اصلی تمیز کردن باشد…

  • ظاهر زیبا و تمیز
  • مصرف بهینه و کمتر انرژی
  • صرفه جویی در هزینه مصرف سوخت (حاملان انرژی)

حداقل سالی یک بار قبل از روشن کردن شوفاژ یا رادیاتور آن را تمیز کنید.

چگونه شوفاژ رادیاتور را تمیز کنیم؟

چگونه شوفاژ رادیاتور را تمیز کنیم؟

در گام اول شما باید شوفاژ را خاموش کنید و با چرخاندن اهرمک چرخان و قرار دادن آن بر روی عدد صفر این کار انجام می ‌شود و خوب صبر کنید تا شوفاژ کاملا سرد شود. در گام دوم برای از بین بردن غبار های موجود بر روی لوله ها از جاروبرقی استفاده کنید. لوله باریک را به جاروبرقی متصل کنید و تمامی نواحی لوله را جارو کنید تا غبار یا حتی تار عنکبوت های سالیان دور از روی آن برداشته شود. در گام سوم یک سطل آب و کف (مایع ظرفشویی) را برداشته و با یک پارچه نرم و یا اسفنج نرم بر روی پنل دست بکشید.

چگونه شوفاژ رادیاتور را تمیز کنیم؟

پس از کف سابی با کمک یک پارچه خشک نرم کف باقی مانده بر روی پنل را تمیز کنید. همچنین می توانید برای سهولت در کار از اسپری های چند منظوره استفاده نمایید. بگذارید اسپری چند لحظه بر روی شوفاژ بماند. اما اگر پنل بشدت خاک گرفته است بهتر است ابتدا با همان اسفنج نمدار بر روی پنل بکشید و آن را غبار روبی کنید.

برای پاک کردن سمت دیوار بهتر از طی یا دستمالی که قابلیت متصل شدن به طی را داشته باشد، استفاده کنید و حتماً این کار را با دقت کامل انجام دهید زیرا ممکن است باعث زنگ زدگی رادیاتور شود. استفاده از سشوار با فاصله می تواند در این کار به شما کمک کند. پس از انجام مراحل فوق کار تمام است اینک شما می توانید پیچ رادیاتور را باز کنید.

چگونه شوفاژ رادیاتور را تمیز کنیم؟

گروه ایران رادیاتور نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور تهران شماره تماس ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

جمع بندی

تمیز کاری از جمله کارهایی است که در طی روز به آن زیاد می پردازیم و درگیر آن هستیم. در این مقاله پنج گام ساده که باعث تمیز کردن شوفاژ یا رادیاتور می ‌شود را بیان کردیم. نکته مهم این بود که بهتر از قبل از شروع فصل سرما این کار را انجام دهید و حتماً اطمینان داشته باشید که شوفاژ را کاملا خاموش کرده اید. اینک نوبت شماست که دست به کار شوید.

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در  تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *