پکیج برای ارائه دمای مناسب در فصل‌ های مختلف سال با شرایط دمای گوناگون دو حالت دارد. در این مقاله در مورد تبدیل حالت تابستانه به حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور صحبت خواهیم کرد. البته همانطور که بیان شد و قطعا متوجه شدید، این دو حالت چیزی جز تابستانه و زمستانه نیست. البته حالت سومی هم وجود دارد که صرفاً جهت خاموش کردن دستگاه و قطع فعالیت آن است.

حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

تفاوت حالت تابستانه و حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور چیست؟

همانطور که از دو حالت مشخص است، تنظیم نحوه فعالیت دستگاه در شرایط دمایی است. در حالت تابستانه دستگاه با دمای کمتری کار می‌ کند و فعالیت کمتری دارد. علت آن نیز مشخص است در فصل گرما تنها کار پکیج آب گرم مصرفی لوله ها است که برای استحمام، شستشوی ظروف و شستشوی لباس مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

در حالت زمستان دستگاه فعالیت بیشتری دارد، زیرا در کنار موارد بیان شده باید رادیاتورها را گرم کند. البته انرژی مصرفی نیز برای گرم کردن آب سرد ورودی در لوله قطعاً بیشتر از حالت تابستانه خواهد بود. پس برای افزایش بازدهی و بهبود کارکرد پکیج تغییر وضعیت دما در ابتدای هر فصل ضروری است.

حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

آموزش تغییر حالت تابستانه به زمستانه پکیج

برای تغییر شرایط و حالت دمایی ابتدا باید این نکته را در نظر بگیرید که آیا اولین زمستانی است که دستگاه مشغول به کار شده است و یا خیر، اگر پاسخ به این سوال بله!!! است، شما باید علاوه بر موارد بیان شده در ذیل شیر برگشت (شیر کوچک پایین رادیاتور ها) را نیز باز کنید. اینکار مرحله قبل از هواگیری است.

قبل از آن لازم است با پنل پکیج آشناتر شوید و کلیدها و دکمه های روی آن را بهتر بشناسید. سه ولوم بر روی دستگاه قرار دارد که ما آنها را ولوم سمت راست، ولوم وسط و ولوم سمت چپ می ‌نامیم یک نشانگر یا گیج عقربه و دکمه ریست هم بر روی دستگاه مشاهده می ‌شود.

حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور l28ff مانند تمامی پکیج ها و با روش زیر است.

ولوم سمت راست روی پنل

این ولوم دو عدد روبروی آن وجود دارد، صفر و یک. کارایی این ولوم برای خاموش و روشن کردن دستگاه است. در حالت یک دستگاه روشن و در حالت صفر دستگاه خاموش است. خاموشی به معنای قطع برق ورودی به تمامی سیستم است و هیچ مداری جریان برق ندارد.

ولوم وسطی روی پنل

این ولوم ۶ درجه دارد به معنای تنظیم دمای آب گرم مصرفی است (البته در برخی مدل ها کمتر است)، با یکبار تنظیم دما دیگر نیازی به تغییر آن نیست. برای عملکرد بهتر دستگاه درجه آن را در حالت وسط قرار دهید و از قرار دادن آن بر روی درجه مکس MAX خودداری کنید، زیرا باعث تحمیل فشار زیادی به پکیج می ‌شود و این حالت دمایی مناسب شهر تهران نخواهد بود.

حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

ولوم سمت چپی روی پنل

ولوم سمت چپ به معنای حالت زمستانه و تابستان است، که روشن بودن چراغ شوفاژ به معنی قرار گرفتن در حالت زمستان است. با توجه به شرایط دمایی شهر تهران توصیه ما این است که آن را در درجه وسط قرار دهید و آن را هرگز بر روی مکس MAX نگذارید. تحمیل فشار زیاد برای افزایش کارایی پکیج در تهران موجب خرابی دستگاه خواهد شد.

نشانگر یا گیج عقربه ای روی پنل

فشار پکیج از طریق این گیج نمایش داده می‌ شود و بازه نرمال برای شهر تهران حدود یک و نیم بار است و هر بار که فشار آن افزایش یافت می توانید با باز کردن شیر پرکن آن را کنترل کنید. البته که انجام این کار به صورت مستمر تاثیر معکوسی بر عملکرد دستگاه خواهد داشت.

دکمه ریست روی پنل

همانطور که از نام ریست مشخص است، تغییر تمام تنظیمات است یا خاموش و روشن کردن دستگاه به صورت موقت در هنگام بروز کد خطا. این کار را فقط در شرایطی که کارشناس تشخیص می ‌دهد باید انجام داد، فشردن این دکمه به کرات نتیجه معکوس خواهد داشت.

در حالت زمستانه اولویت گرمایشی با چیست؟

پکیج در طول فصل سرما دو وظیفه دارد، تامین آب مصرفی گرم بمانند فصل گرما و گرم کردن رادیاتورها، اما اولویت با کدام است؟ به نظر شما در فصل سرما در صورتی که شما به حمام بروید پکیج ابتدا آب گرم را تأمین می‌ کند یا به گرم کردن رادیاتورها می پردازد؟ پاسخ واضح و مشخص است، این سیستم های هوشمند طوری طراحی شده اند که اولویت آن با تامین آب گرم مصرفی لوله است.

حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

در هنگام باز شدن شیر آب گرم، سنسور برق مدار رادیاتور قطع می‌ شود و این روند تا هنگامی که شیر آب گرم باز است، ادامه دارد. این اتفاق به محض بسته شدن شیر آب گرم خاتمه می یابد و جریان برق مجدداً در مدار رادیاتورها جاری می ‌شود و رادیاتورها را گرم می ‌کند. پس در پکیج امروزی، اولویت با تحویل آبگرم در لوله ها است.

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در تهران

مراحل تغییر حالت پکیج به زمستانه

 

 • ابتدا دستگاه را خاموش کنید (با چرخش ولوم سمت راست و قرار دادن آن بر روی عدد صفر).
 • شیر های مربوط به رفت و برگشت آب رادیاتور را در پکیج باز کنید (شیر های بزرگ در زیر پکیج).
 • شیر تمام رادیاتور ها را باز کنید.
 • هواگیری پکیج را انجام دهید (دانش فنی و آچار هواگیری برای این کار الزامی است).
 • فشار پکیج را تنظیم کنید (اگر با افت فشار در پکیج ایران رادیاتور مواجه شدید با باز کردن شیر پرکن این کار را مدیریت کنید).
 • چرخش ولوم سمت چپ و حرکت آن به سمت حالت زمستانه و روشن کردن چراغ آن، گام‌ ششم است.
 • در نهایت دستگاه را روشن کنید.

حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

نکات مهم نگهداری پکیج در فصل سرما

 

 • برای تنظیم دمای محیط از ولوم سمت چپ استفاده کنید، تا جایی که امکان دارد به شیر رادیاتورها دست نزنید و شیر رادیاتور ها را نیز تا آخر باز نگه دارید.
 • اگر در فصل سرما قصد سفر داشتید باید این نکته را در نظر بگیرید که مدت صفر چقدر است؟ اگر سفر کوتاه است، نیازی به خاموش کردن پکیج نیست.
 • اگر مدت زمان سفر طولانی است باید پکیج را در دمای کم قرار دهید سپس آب درون پکیج را خالی کنید و سپس دستگاه را خاموش نمایید.
 • اصولا توصیه می شود در فصل تابستان شیر رادیاتور ها را نبندید، زیرا موجب تجمع آب پشت شیر می ‌شود و باعث بسته شدن مسیر آب در فصل سرما خواهد شد.

برای ثبت درخواست اعزام کارشناس جهت تغییر حالت تابستانه و زمستانه پکیج ایران رادیاتور در تهران با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *