اگر از دستگاه پکیج دیواری ایران رادیاتور استفاده می کنید قطعا مشاهده کرده اید که بر روی آن چراغ هایی وجود دارد که در زیر آن عدد های مختلفی نوشته شده است. به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما این مقاله را مطالعه کنید زیرا در این مقاله می خواهیم در مورد چراغی صحبت کنیم که نمایش دهنده عدد ۷۰ است. خطای ۷۰ پکیج ایران رادیاتور موضوع این بحث است و در مورد رفع عیب آن نیز مطالبی مطرح شده است. علت خطای ۷۰ پکیج دیواری ایران رادیاتور چیست؟

هم چنین می توانید ۱۰ علت سرد و گرم شدن آب پکیج را بخوانید.

علت خطای ۷۰ پکیج دیواری ایران رادیاتور چیست؟

همانطور که در مقاله ” تمامی ارورهای پکیج ” بیان کردیم علت این ارور گرم شدن بیش از حد طبیعی و غیر نرمال دستگاه است. اگر دمای دستگاه در بازه‌ای از ۸۹ درجه سانتی گراد تا ۱۰۵ درجه سانتی گراد قرار گیرد چراغ ۷۰ به تنهایی روشن می شود. این ارور دقیقاً مانند ارور E88 در سری L که دیجیتال می باشد. این مورد ۴ علل اصلی دارد که در ادامه تمامی آنها را بررسی خواهیم کرد همراه ما باشید…

جرم داشتن مبدل ثانویه

در پکیج هایی که دارای دو مبدل هستند، عموما مبدل دوم به مرور زمان جرم می‌ گیرد و دچار آسیب می ‌شود و همین امر باعث شده تا دمای پکیج افزایش یابد. رسوب زدایی مبدل ثانویه تنها راه حل این موضوع است که با اسید شویی بر طرف خواهد شد.

آسیب دیدن پمپ پکیج

وجود اشکال در پمپ می تواند از دیگر دلایل خطای ۷۰ پکیج باشد، که می‌ تواند هر علتی داشته باشد. مثلاً آسیب دیدن و یا شکستن پروانه پمپ، وجود شن و ماسه در پمپ و مواردی از این قبیل که با باز کردن آن و رفع این مورد به درستی برطرف می ‌شود. البته پیشنهاد بر این است که این کار را حتماً به تعمیرکار پمپ پکیج بسپارید.

کم بودن فشار بار پکیج

کم بودن فشار بار پکیج

اصولاً هنگامی که رسوب در پرشر به وجود آید و یا به هر علتی پرشر دچار آسیب شود، باعث می شود تا دستگاه به خوبی کار نکند در نهایت موجب ارور ‌می شود تا فشار دستگاه کاهش یابد.

خرابی سنسور NTC

از دیگر علل ارور یا خطای ۷۰ آسیب ‌دیدگی سنسور NTC است که در مسیر خروج گرمایش قرار دارد. در این حالت تعویض و یا تعمیر سنسور NTC چاره کار است.

خرابی سنسور NTC

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *