تصور کنید در حال حمام کردن هستید که به صورت ناگهانی آب سرد می شود، علت این ماجرا چیست؟ و اصلاً راهکار چه خواهد بود؟ قطعا راه کاری که در این لحظه به ذهنتان می رسد این است، آب را ببندید و مجدد باز کنید.

در این حالت آب دمایی کاملاً مطلوب دارد اما این حس خوب کاملا گذراست و مجدداً آب سرد می شود. در این مقاله به بررسی علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور خواهیم پرداخت. البته لازم به ذکر است که تفاوت چندانی میان برندهایی مختلف مانند ایران رادیاتور، بوتان، وستن نیست و تفاوت اصلی در ریزه کاری هایی است که در تعمیر و یا تعویض قطعات وجود دارد، است. برای رفع خرابی پکیج دیواری حتما با سرویسکار پکیج تماس بگیرید.

10 علت سرد و گرم شدن آب پکیج | علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور چیست؟

از نظر کارشناسان فنی این مجموعه ۱۰ علت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. اما یکی از این موارد درصد بسیار زیادی را از آن خود کرده است “وجود جرم در مبدل ثانویه” است که در بیش از ۹۰% موارد این چنینی، مشاهده شده است.

راه حل این مورد تنها تمیز کردن مبدل است. از دیگر دلایل می توان به کم بودن فشار آب ورودی به بنا، خرابی سنسور، خرابی فلومتر، وجود مشکل در فلوسوئیچ، خرابی پرشر فن، تنظیم نبودن شعله، وجود جرم در مبدل اولیه و آسیب دیدگی پمپ سیرکوله و در نهایت کم بودن فشار آب سرد ورودی اشاره کرد.

وجود جرم در مبدل ثانویه

در اکثر مواردی که کارشناسان ما به دلیل سرد بودن آب پکیج به محل مشتری اعزام شده ‌اند علت اصلی را وجود جرم در مبدل ثانویه مطرح کرده اند. این اتفاق در پکیج های دو مبدله با عمر حداقل ۲ سال رخ می دهد.

البته زمان بیان شده تقریبی است و به دلایلی مانند “نحوه استفاده مشتری” و “میزان رسوب آب” وابسته کاملا است. راه حل از بین بردن جرم، شستشوی مبدل با اسید بوده که حتما باید توسط کارشناس فنی در محل صورت گیرد.

10 علت سرد و گرم شدن آب پکیج | علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور

فشار آب ورودی بسیار کم است

با افزایش میزان شهرنشینی، زیرساخت‌ ها برای تامین آب مصرفی رشد خاصی نداشته است و همین امر موجب شده است تا فشار آب ورودی به هر واحد آپارتمان یا تمامی مجتمع بسیار کم بشود. همین امر موجب شده تا آب ورودی به پکیج کاهش یابد و تاثیر نتیجه آن را می توانید در سرد بودن آب پکیج مشاهده نمایید. قرار دادن پمپ آب وقراردادن منبع آب می تواند یک راه حل مناسب برای حل این معضل باشد.

خرابی سنسور NTC

پکیج دیواری به وسیله سنسورهای مختلفی که در خود دارد، عملکرد خود را مدیریت می‌ کند و این روند به صورت ۲۴ ساعته وجود دارد یکی از این سنسور ها که در هر باز استفاده از آب به کار می افتد NTC نام دارد که دمای خروجی آب را بررسی می کند. در حقیقت وظیفه آن کنترل دما آب است. خرابی این سنسور موجب می شود تا دمای معمول و تعیین شده خارج نشود و آب با دمای سرد تر و یا حتی گرم تر از حد تعیین شده، خارج شود. البته این اتفاق به ندرت رخ می دهد و درصد کمی را شامل می شود.

خرابی سنسور NTC

خرابی فلومتر

کار فلومتر سنجش دبی آب می باشد. در حقیقت این قطعه وظیفه دراد تا دبی و سرعت جریان آب را محاسبه کند و به دیگر قطعاتی که در این راه قرار دارند اعلام کند. خرابی فلومتر باعث می شود تا محاسبه دبی آب به درستی اتفاق نیافتد و نتیجه این اعلام اشتباه سرد شدن بیش از حد آب و یا داغ شدن آب باشد.

خرابی فلومتر

وجود مشکل در فلوسوئیچ

از نشانه های خرابی فلوسوئیچ این است که در هنگام ترکیب آب گرم و سرد به جای ولرم شدن آب، دمای آب سرد و سردتر می شود. اما در حالتی که آب گرم به تنهایی باز است دمای آن بسیار مطلوب است.

خرابی در پرشر فن

وجود خرابی در پرشر فن موجب می شود تا آب گرم و سرد تولید شده دچار قطع و وصل باشد (مرتب سرد و گرم می شود). در این حالت پر فن در برخی مواقع به درستی عمل می‌ کند و گاهی به درستی عمل نمی کند. تعویض و تعمیر این قطعه بسته به میزان خرابی متفاوت است.

خرابی پرشر هوا یا سنسور فن

عدم تنظیم بودن شعله بلند پکیج

اگر دیدید پس از باز کردن آب گرم پس از چند لحظه دستگاه خاموش می شود این مورد را بدانید که شعله بلند پکیج تنظیم نشده است و پس از گذر از دمای ۶۰ درجه موجب می ‌شود تا دستگاه خاموش شود.

وجود ضعف در پمپ سیرکوله

پمپ سیرکوله یا پمپ پکیج باعث می‌ شود تا فرایندی در لوله ها تولید شود که آب در درون پکیج به چرخش در آید تا گرم شود. ضعیف شدن این پمپ باعث می ‌شود که آب گرم ورودی به درستی تنظیم نشود. قرار دادن پمپ بر روی قدرت و درجه کم نیز از دیگر دلایل ضعیف شدن پمپ سیرکوله یا پمپ پکیج می باشد.

وجود جرم در مبدل اولیه

پکیج دو مبدله به گونه ای طراحی شده است که ممکن است هر دو مبدل آن دچار جرم و رسوب شوند. وجود جرم در مبدل اولیه نیز از جمله علل سرد شدن و گرم شدن آب پکیج است.

کاهش فشار آب سرد ورودی

در هنگامی که آب ورودی سرد فشار کمی داشته باشد موجب می‌شود تا تنظیم دما برای پکیج مشکل شود و در یک لحظه دما آب بیش از حد گرم شده و بعد به سرعت کاهش یابد.

در این مقاله تلاش کردیم ۱۰ علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور را بررسی کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید.

مرور ۱۰ علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور

 

  • کاهش فشار آب سرد ورودی
  • وجود جرم در مبدل اولیه
  • وجود ضعف در پمپ سیرکوله
  • عدم تنظیم بودن شعله بلند پکیج
  • خرابی در پرشر فن
  • وجود مشکل در فلوسوئیچ
  • خرابی فلومتر
  • خرابی سنسور NTC
  • فشار آب ورودی بسیار کم است
  • وجود جرم در مبدل ثانویه

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *