پکیج دیواری ایران رادیاتور جایگزین مناسب و بسیار مقرون به صرفه موتورخانه و حتی آبگرمکن است که به دقیق ترین حالت ممکن و با اندک زمانی آب گرم مصرفی را به لوله ها ارسال می کند و هم چنین عهده دار گرم کردن بنا به واسطه رادیاتور ها می باشد.

یکی از موضوعات رایج در پکیج شوفاژ دیواری یخ‌ زدگی قطعات و لوازم آن در فصل‌های سرد سال در شهرهای سرد سیر می باشد. در این مقاله ۲ ترفند برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج را بررسی می کنیم و به این سوال پاسخ خواهیم داد که چگونه از یخ زدگی پکیج در فصل سرما جلوگیری کنیم؟

نمایندگی ایران رادیاتور در شرق تهران آماده ارائه هرگونه خدمات در کوتاه ترین زمان و کم ترین هزینه می باشد. برای مطالعه ادامه مطلب همراه ما باشید…

پکیج ایران رادیاتور دارای سیستم ضد یخ زدگی اتوماتیک است، اما ممکن است به هر دلیلی نیاز باشد تا به صورت دستی نیز از یخ زدگی پکیج جلوگیری کنید.

2 راهکار برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری

۲ راهکار برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری

 

برای اینکه از هرگونه آسیبی به دستگاه جلوگیری شود پیشنهاد ما این است که براساس موارد زیر عمل کنید. ما دو نوع راهکار ارائه می دهیم. راهکار اول برای هنگامی است که در منزل و یا بنا ساکن هستید و حضور دارید و راهکار دوم برای هنگامی است که قصد سفر دارید و در منزل حضور ندارید.

البته این دو راهکار مناسب ادارات نیز می باشد. به طور مثال راه کار دوم را می توانید در روزهایی که دو یا سه روز تعطیلی در طول فصل سرما است، انجام دهید (در مناطق سرد سیر حتی در تعطیلات عید نوروز این کار پیشنهاد می شود).

راهکار اوّل برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری

این راهکار برای هنگامی است که شما در منزل حضور دارید. استفاده از نوار چسب حرارتی گرمایشی است.

این وسیله را می توانید از فروشگاه های ابزار ساختمانی تهیه کنید اما حتما قبل از استفاده دستورالعمل آن را مطالعه کنید.

این نوار چسب دارای المنت هایی است با اتصال به برق شهری متصل می شود و آرام آرام گرم می شود و مانع یخ زدگی لوله ها می شود. باید دقت داشته باشید که به هیچ عنوان ار حرارت بالا استفاده نکنید و فقط از آن به عنوان یک سیستم گرمایشی ملایم برای جلوگیری از یخ زدگی لوله های پکیج استفاده کنید.

از دمای متوسط و حتی المقدور از درجه پایین استفاده کنید تا به لوله ها صدمه وارد نشود و لوله ها دچار ترکیدگی نشوند…

چسب حرارتی گرمایشی راهکار اوّل برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری

راهکار دوّم برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری

 

این راهکار برای هنگامی است که شما در منزل حضور ندارید و به طور مثال قصد مسافرت دارید و یا اصلا این بنا اداری است و برای چند روز به دلیل تعطیلی رسمی، شخصی در آن حضور نخواهد داشت.

در این حالت روش براساس نوع پکیج متفاوت است. در پکیج آنالوگ و دیجیتال ۵ گام برای جلوگیری از یخ زدگی وجود دارد و فقط مورد آخری آنها با یکدیگر متفاوت است.

۵ گام برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج آنالوگ سری ECO،E ، BM و M

 

 • شیر فلکه آب ورودی به بنا را محکم می ‌بندیم (با باز کردن شیرهای آب سرد و گرم مطمئن می‌ شویم که آبی داخل دستگاه و لوله‌ ها نمانده و کاملا تخلیه شده است).
 • شیر گاز ورودی و برق پکیج را در حالت باز و وصل قرار می دهیم.
 • فشار پکیج (مانومتر) را روی ۱٫۵ بار تنظیم می کنیم.
 • پکیج را در حالت روشن ۱ قرار می ‌دهیم.
 • ولوم های دمای شوفاژ آبگرم را روی وضعیت ۰ می گذاریم.

پکیج های دیواری دیجیتال و آنالوگ، سیستم ضد یخ خودکار کاملا متفاوتی دارند.

5 گام برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج آنالوگ سری ECO،E ، BM و M

۵ گام برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج آنالوگ سری L  و K

 

 • شیر فلکه آب ورودی به بنا را محکم می ‌بندیم (با باز کردن شیرهای آب سرد و گرم مطمئن می‌ شویم که آبی داخل دستگاه و لوله‌ ها نمانده و کاملا تخلیه شده است).
 • شیر گاز ورودی و برق پکیج را در حالت باز و وصل قرار می دهیم.
 • فشار پکیج (مانومتر) را روی ۱٫۵ بار تنظیم می کنیم.
 • پکیج را در حالت روشن ۱ قرار می ‌دهیم.
 • ولوم انتخاب فصل را روی وضعیت ۰ می گذاریم.

در صورت بروز هر گونه خطا باید با یک تعمیرکار حرفه ای پکیج به شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید.

ریختن ضد یخ ماشین در پکیج آیا کاری درست است؟

ریختن ضد یخ ماشین در پکیج آیا کاری درست است؟

وقتی اسم ضدیخ می آید بسیار از افراد به یاد ضدیخ های اتومبیل می افتند و تصور می کنند که با استفاده از این محصول می توان مانع یخ زدگی پکیج شد اما اجازه دهید به عنوان نمایندگی ایران رادیاتور این مورد را به شدت نقض کنیم.

این کار به غیر آسیب رسانی به پکیج و افزایش احتمال خرابی آن هیچ دستاورد دیگری برای شما نخواهد داشت. اما نکته ای که مهم است بدانید این است که ماده ای با نام “ضد یخ زدگی رادیاتور” وجود دارد که مخصوص رادیاتور های گرمایشی است و می توانید با توجه به دستورالعمل از آن استفاده کنید.

تجربه فنی گروه ایران رادیات سرویس برای جلوگیری یخ زدن پکیج در فصل سرما

تجربه چندین ساله گروه ایران رادیات سرویس در کار سرویس و تعمیرات پکیج این است که چون سیستم ضد یخ زدگی پکیج در صورت قطع شدن برق، گاز و یا خرابی سنسور NTC و یا حتی برد از کار می افتد و دیگر قادر به جلوگیری از یخ زدگی و خسارت از پکیج نیست دو پیشنهاد در این زمینه توصیه می شود…

تجربه فنی گروه ایران رادیات سرویس برای جلوگیری یخ زدن پکیج در فصل سرما

اگر به مدت کم (یک الی دو روز) منزل نیستید و از پکیج استفاده نمی‌ کنید، شیر فلکه آب منزل را ببندید و ولوم دمای شوفاژ روی حداقل ظرفیت مثلاً ۳۰ الی ۴۰ درجه بگذارید.

 • شیر فلکه آب منزل را ببندید.
 • ولوم دمای شوفاژ روی حداقل ظرفیت مثلاً ۳۰ الی ۴۰ درجه بگذارید

اگر مدت زمان استفاده نکردن از پکیج و خروج شما از منزل طولانی است راهکار این است که، شیر فلکه آب و گاز اصلی منزل را ببندید. برق پکیج را قطع کنید، یکی از شیرهای آب سرد و گرم بهداشتی را باز کنید تا آب داخل دستگاه و لوله ها کاملا تخلیه شود و به کمک یک آچار فرانسه ۴ لوله آب سرد و گرم بهداشتی رفت و برگشت رادیاتور ها را نیز زیر دستگاه باز کنید تا دستگاه کاملا خالی از آب شود.

 • شیر فلکه آب و گاز اصلی منزل را ببندید.
 • برق پکیج را قطع کنید.
 • یکی از شیرهای آب سرد و گرم بهداشتی را باز کنید تا آب داخل دستگاه و لوله ها کاملا تخلیه شود.
 • به کمک یک آچار فرانسه ۴ لوله آب سرد و گرم بهداشتی رفت و برگشت رادیاتور ها را نیز زیر دستگاه باز کنید تا دستگاه کاملا خالی از آب شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *