اگر دو چراغ ۵۰ و ۸۰ به صورت همزمان شروع به چشمک زدن کردند، بدون هیچگونه معطلی با فنی کار و نمایندگی پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید زیرا قطع به یقین سنسور ان تی سی یا همان ترمیستور پکیج آسیب دیده است و این مشکل فقط به دست فرد متخصص و فنی حل خواهد شد.

البته دو احتمال دیگر هم برای بروز این ارور وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم، اما اصلی ترین علت، خرابی سنسور NTC است و باید نسبت به سلامت آن اطمینان حاصل کنیم. شرح ارور”ترمیستور آب گرم مصرفی اشکال دارد. (مدار آن باز است)”

همچنین می توانید بخوانید: نحوه تست سلامت سنسور ان تی سی پکیج دیواری

علت ارور ۵۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت ارور ۵۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

گروه ایران رادیات بر اساس تجربه و عملکردی که داشته است ۳ علت را برای این ارور محتمل می داند. اولین علت که سهم بسیاری در به وجود آوردن این کد خطا دارد “خرابی سنسور حرارتی” یا همان “ترمیستور” است. علت دوم قطع شدن فیش سیم اتصال و آخرین دلیل که احتمال کمتری دارد خرابی برد الکترونیک می باشد. در حقیقت این سه عنصر بیان شده در کنار یکدیگر موجب می شوند تا آب گرم مصرفی با دمای تنظیم شده و مورد نیاز در لوله ها به جریان آید.

شماره نمایندگی ایران رادیاتور در تهران ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸می باشد.

بررسی دلایل ارور ۵۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور

خرابی سنسور حرارتی یا انتیسی

ممکن است به هر دلیلی دو سنسور مستغرق و یا جداری دچار ایراد شوند. بررسی میزان مقاومتی که در هر دما از ترمیستور رد می شود معیار استانداردی است که به وسیله آن می توان از سالم بودن سنسور مطمئن شد. به طور مثال مقدار مقاومت استاندارد سنسور در دمای ۲۵ درجه سانتی ‌گراد ۱۰ اهم می باشد و با افزایش دما مقدار مقاومت کمتر از ۱۰ اهم می‌ شود.

راه حل) اگر سنسور خراب بود تعویض آن راهکاری بهتر و به صرفه تر است.

قطعی فیش سیم اتصال

رابط بین ترمیستور و برد الکترونیک یک سیم است که باید از اتصال صحیح آن مطمئن شد. اتصال به هر دو قطعه و عدم وجود قطعی و وصلی در بین مسیر از دیگر نکاتی است که باید بررسی شود.

راه حل) در صورت خرابی سیم باید آن را تعویض نمود.

برد الکترونیک سالم ولی سنسور خراب است

خرابی برد الکترونیک

برد الکترونیک اصلی ترین قطعه در پکیج است و در حقیقت مغز دستگاه به حساب می ‌آید و تمامی عملکردها در این محل تجزیه و تحلیل می شود. در صورتی که به هر دلیلی برد آسیب ببیند تمامی روند گرمایشی با مشکل روبرو می شود. پس مهمترین کار بررسی سلامت برد خواهد بود. البته بر اساس تجربه ما به این نتیجه رسیدیم که درصد بسیار کمی از موارد در این ارور ناشی از خرابی برد پکیج می باشد.

راه ‌حل) تعمیر برد پکیج توسط نمایندگی ایران رادیاتور تنها راه حل موجود است.

خدمات ایران رادیاتور در شرق تهران بزرگ

خدمات ایران رادیاتور در تهران بزرگ

گروه ایران رادیات آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز است. ما به صورت ۲۴ ساعته و حتی روزهای تعطیل در خدمت شما هستیم تا بتوانیم خطاهای به وجود آمده را حل و رفع نماییم. تجربه و تخصص دو عنصر اصلی کارشناسان این مجموعه است که به خوبی در عماکرد آنها قابل مشاهده است. تعمیر قطعات در حضور مشتری با ارائه توضیحات و آموزش های کافی برای استفاده بهتر نیز از حداقل کارهایی که در هر بازدید انجام می گیرد.

برای ثبت درخواست اعزام کارشناس با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *