مسیر کنونی:

ارور E81 پکیج ایران رادیاتور

شیوا فقیه نژاد 2020/4/13

پکیج دیجیتال ایران رادیاتور مانند مدل L24FF به گونه ای طراحی شده است که دارای LCD کوچک برای نمایش اطلاعات می باشد. یکی از خطاهایی که ممکن است بر روی صفحه نمایشگر نقش ببندد ارور E81 است که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم و روش های رفع خطا و افزایش کارایی را بیان نمائیم. خوشحالیم که به عنوان نمایندگی ایران رادیاتور در شرق تهران می توانیم در کنار شما باشیم…

علت ارور E81 پکیج ایران رادیاتورچیست؟

علت ارور E81 پکیج ایران رادیاتورچیست؟

علت نمایش ارور E81 دمای بیش از حد دستگاه است. شرح این خطا اینگونه است ترموستات حدی دستگاه را در دمای ۱۰۵ درجه سانتی گراد قطع کرده است اما دمای اندازه گیری شده توسط ترمیستور طبیعی است. اما معنای ساده همان جمله ابتدایی پاراگراف است.

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در شرق تهران

۸ دلیل ارور E81 پکیج دیواری

پس از آشنایی با دلایل ایجاد این ارور اینک نوبت آن است که آن را رفع نمائید. شما باید ابتدا این سوال را پاسخ دهید که آیا دانش فنی کافی در این حوزه را دارید؟ اگر جواب بله!!! است. پس به راحتی می توانید کار را به پیش ببرید و فقط کافیست تا نکات ایمنی را در حین کار رعایت کنید. اما اگر جواب خیر!!!! است، پیشنهاد ما سپردن کار به فرد متخصص در این حوزه است و برای این کار با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید.

۸ دلیل ارور E81 پکیج دیواری

کیپ شدن مدار رفت و برگشت رادیاتور

شایع ترین علت کیپ شدن و یا بسته شدن مدار شوفاژ است. برای این اتفاق دو حالت وجود دارد. حالت اول بستن سهوی است و فرد بدون آگاهی پیچ شوفاژ را در حالت صفر قرار می ‌دهد که با بستن رادیاتورها این ارور نمایان می شود. در حالت دوم وجود رسوب و گرفتگی رادیاتورها است. در حالت اول مورد به راحتی حل می شود اما حالت دوم باید رسوب گیری رادیاتور به صورت تخصصی انجام شود.

وجود رسوب در صافی برگشت رادیاتور

گاهی رسوب در مدار برگشت رادیاتور صورت می‌ گیرد. صافی از رسوب پر می ‌شود و امکان برگشت آب دیگر وجود ندارد و نتیجه این اتفاق چیزی جز افزایش دما نخواهد بود. سختی آب در ایجاد این خطا بی تأثیر نیست.

وجود رسوب در صافی برگشت رادیاتور

خرابی سنسور حدی

سنسور حد یا ترموستات قطعه ایست که دمای آب را چک می کند و اگر دما از ۱۰۵ درجه سانتیگراد افزایش پیدا کند دستور قطع کار سنسور ان تی سی را صادر می کند تا عملکرد سیستم کاملاً متوقف شود. این قطعه به ندرت دچار آسیب و خرابی خواهد شد و می ‌توان آن را در دسته بندی موارد نادر گذاشت. اما در سیستم‌ های قدیمی که چندین سال در حال کار هستند درصد وقوع خرابی سنسور حدی کمی بیشتر و محتمل تر خواهد بود.

خرابی ترمیستور یا سنسور NTC

در مقاله عملکرد سنسور NTC در پکیج ایران رادیاتور بیان کرده بودیم که این قطعه به ندرت دچار آسیب می‌شود و سلامت آن در لحظه توسط برد و قطعات دیگر چک می شود. اگر به درستی ترمیستور دچار آسیب شود ساز و کار تمامی پکیج با مشکل مواجه خواهد شد زیرا دما افزایش می ‌یابد و هیچ عامل بازدارنده ‌ای نمی ‌تواند جلودار آن باشد.

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در شرق تهران

رسوب در مبدل اصلی

رفع این اشکال در پکیج دو مبدله به مراتب آسان تر است، اما اگر به هر دلیلی در مبدل اصلی دستگاه رسوب جمع شود حتماً باید با شستشو مورد را حل کرد. اسید شویی راهکاری عملی اما خطرناک است که تنها به دست تعمیر کار پکیج قابل اجراست.

از کار افتادن پمپ پکیج ایران رادیاتور

از کار افتادن پمپ دستگاه

وظیفه پمپ، انتقال آب در تمامی قسمت های سیستم از انتقال آب گرم از محلی به محلی دیگر و در نهایت ارسال آب برای مصرف وظیفه سنگین است که اگر به درستی انجام نشود تمامی عملکرد دچار اختلال خواهد شد آب دیگر در حال گردش نیست و همین ثبات باعث افزایش دما و در نهایت رسیدن به نقطه جوش خواهد شد.

همچنین می توانید بخوانید: علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

گرفتگی مبدل ثانویه

مبدل ثانویه عهده ‌دار نهایی کردن دمای آب برای مصرف است. یکی از علت سردی و گرمی آب در سیستم های دو مبدله خرابی مبدل است. گرفتگی لوله ،رسوب و عدم گردش صحیح آب در مدار باعث می شود تا آب به خوبی و در دمای تنظیم شده گرم نشود. افزایش دما بیشتر از حد مشخص شده و یا کاهش غیر طبیعی از جمله دلایل گرفتگی مبدل ثانویه است که راهکار آن تنها شستشو مبدل می باشد.

بالا بودن زیاد شعله

در حالت عادی درصد امکان افزایش شعله نزدیک به صفر است و تجربه ثابت کرده خطای انسانی و یا حتی بعضاً دستکاری ها موجب این اتفاق خواهد شد. خارج کردن تنظیمات از حالت نرمال موجب این اتفاق می شود. در نظر داشته باشید که تنظیم شعله پس از خرابی حتماً باید توسط کارشناس خبره انجام شود.

برای ثبت درخواست رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور و تعمیرکار رادیاتور در شرق تهران با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید.

دیدگاه شما

توجه! دیدگاه شما برای نمایش می بایست توسط مدیران تایید شود

سایر دیدگاه‌ها

 1. نیکومنش در 9 ژوئن 2021 نوشت:

  سلام وقت بخیر این ارور ۸۱ رو چطوری باید رفع کرد؟

  • شیوا فقیه نژاد در 9 ژوئن 2021 پاسخ داد:

   دوست گرامی اگر دانش فنی لازم رو دارید با توجه به متن میتونید مشکل رو حل کنید در غیر این صورت باید از کارشناس کمک بگیرید

 2. حسینی در 29 اکتبر 2020 نوشت:

  باعرض سلام و خسته نباشید پکیج ما ایران رادیاتور مدلL24هستش،از وقتی هوا سرد شده روزی یکبار ارورE81میده،در ضمن صدای پکیج هم بیشتر شده،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • شیوا فقیه نژاد در 2 نوامبر 2020 پاسخ داد:

   دوست عزیز سلام، خدمتتون عرض کنم که ارور E81 ایران رادیاتور برای دما خیلی زیاد هست که به اصطلاح گفته میشه که دستگاه جوش آورده است. دلایل این ارور در مقاله گفته شده اما اگر در این حین صدا از هم پکیج شنیده میشه احتمال خرابی پمپ بیشتر از سایر قطعات است و کارشناس باید حضورا برسند خدمتتون تا مورد را بررسی و رفع نمایند، شماره تماس ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ است

Call Now Buttonتماس بانمایندگی پکیج شرق تهران