هوا دیگه گرم شده پس وقتشه رادیاتورها را خاموش کنیم…

در این مقاله در مورد نحوه خاموش کردن رادیاتور صحبت خواهیم کرد و مراحل انجام این کار را به صورت مرحله به مرحله پیش خواهیم برد، اما پیشنهاد ما بر این است که اگر دانش فنی ندارید این کار را به متخصص و یا نصاب پکیج دیواری بسپارید. شاید در نگاه اول فقط یک باز و بسته کردن ساده پیچ باشد اما به شما قول می دهیم کار تخصصی تر است زیرا در هر لحظه ممکن است به علت سهل انگاری شما یکی از پیچ ها هرز شده و یا خراب شود.

آموزش نحوه خاموش کردن رادیاتور

شماره تماس نمایندگی ایران رادیاتور  تهران ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

آموزش نحوه خاموش کردن رادیاتور

حالت تابستانی پکیج را فعال کنید. این کار با استفاده از دکمه های روی پنل انجام می ‌شود. پس از گذر از این مرحله اینک بستن رادیاتور ها باید تک به تک انجام شود. در صورتی که رادیاتور ها بسته نشوند این کار باعث تغییر فشار پکیج خواهد شد و در نهایت دستگاه دچار آسیب می شود، پس این مراحل را برای تمامی رادیاتورها اجرایی کنید.

آموزش نحوه خاموش کردن رادیاتور

شیر ترموستات در سمت چپ رادیاتور وجود دارد، آن را پیدا کرده و دنبال شماره های بر روی آن باشید. این پیچ به شما اجازه تنظیم دما می ‌دهد و عدد صفر بر روی آن نمایش دهنده خاموش بودن رادیاتور و عدم ورود آب گرم در لوله ها است. این پیج را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و بر روی شماره ۰ قرار دهید.

آموزش نحوه خاموش کردن رادیاتور

سوپاپ به راحتی با دست چرخیده می ‌شود و نیازی به فشار اضافه نیست. این حرکت به معنی تنظیم دما در حالت صفر است تا رادیاتور دیگر کار نکند.

آموزش نحوه خاموش کردن رادیاتور

حالا به سمت راست رادیاتور بروید و دریچه را پیدا کنید. این دریجه در نزدیکی انتها و کف رادیاتور است. نشانه آن یک درپوش پلاستیکی می باشد. اگر شیر ترموستات ندارید تنها کاری که باید انجام دهید چرخاندن این شیر پلاستیکی است. شیر را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا دیگر امکان چرخاندن وجود نداشته باشد. پس از بستن هردو شیر گفته شده، رادیاتور خاموش است و باید صبر کنید تا خنک شود.

آموزش نحوه خاموش کردن رادیاتور

این کار به دلیل وجود آب گرم در لوله های رادیاتور کمی زمانبر خواهد بود.

آموزش نحوه خاموش کردن رادیاتور

اگر درپوش بروی شیر بود مراحل زیر را اجرا کنید…

ممکن است که شیر دارای درپوش باشد پیچ را خلاف جهت عقربه‌ های ساعت بچرخانید تا شل شود و سپس آن را جدا کنید. این کار را باید با کمک انبردست در جهت عقربه های ساعت تا زمانی بچرخانید که دیگر امکان چرخش وجود نداشته باشد.

آموزش نحوه خاموش کردن رادیاتور

در تمامی مراحل به غیر از برداشتن سرپیچ باید به سمت راست بچرخانید.

پس از انجام موارد فوق رادیاتور دیگر خاموش است و هیچ گرمایی تولید نمی کند. شما باید این کار را بر روی تمامی رادیاتور ها انجام دهید.

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *