می‌خواهید حمام کنید اما آب سرد است؟ ایراد کار کجاست!!!

پکیج همواره در حال کار کردن است و بدیهی است که دچار آسیب شود. مخصوصاً که این دستگاه با سه نوع انرژی متفاوت در حال خدمت رسانی است. از طریق برق و گاز، آب ورودی لوله ها را گرم می کند تا به همان دمای تنظیم شده در فصل گرما برسد تا بتوانید به راحتی حمام کنید و یا ظروف را بشویید. در فصل سرما کار دشوارتر است، زیرا وظیفه گرم کردن محیط داخل ساختمان از طریق رادیاتورها نیز بر دوش پکیج دیواری است. اما علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

۵ علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

۵ علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

ما به عنوان نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور پنج علت را برای موضوع در نظر گرفته ایم که این ۵ دلیل عموماً از دلایل اصلی به حساب می ‌آیند. اما طبیعتاً ممکن است به هر دلیل دیگری این اتفاق رخ دهد که با بررسی عمومی دستگاه، کارشناس متوجه علت خواهد شد. کارشناس اعزامی گروه ایران رادیات ابتدا پنج علت بیان شده را بررسی خواهد شد کرد، در صورت نیافتن علت اصلی خاموشی دستگاه به سراغ باقی موارد خواهد رفت که این چک لیست بر اساس مدل و نوع دستگاه کاملاً متفاوت است.

بررسی ارورهای پکیج ایران رادیاتور

در پکیج دیواری سیستم خود بازبینی و کنترل وجود دارد که در صورت بروز هرگونه خطا آن علت را بررسی می‌ کند و آن را از طریق صفحه نمایشگر در سری دیجیتال و یا چراغ های نورانی در سری آنالوگ نمایش می دهد. به طور مثال در سری آنالوگ در صورت خرابی پرشر دو چراغ ۴۰ و ۷۰ روشن می‌ شود که می توانید روش تعمیر آن را در مقاله ارور ۴۰ ۷۰ ایران رادیاتور مشاهده کنید. در سری دیجیتال نیز ارور E51 بر روی ال سی دی در رابطه با همین خطا نمایش داده می شود.

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

سوراخ شدن مبدل پکیج

گیج فشار، نمایش دهنده فشار دستگاه است که باید بین ۱ تا ۲ باشد. اما اگر این عدد کمتر از یک بود به معنای افت فشار است و یکی از دلایل آن می تواند سوراخ بودن مبدل باشد که موجب چکه کردن آب بر روی مشعل و یا دستگاه می ‌شود که در نهایت نتیجه آن خاموش شدن خواهد بود و تعمیر مبدل راه حل این معضل است.

گروه ایران رادیات نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهران است شماره تماس جهت اعزام کارشناس فنی ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸

هوا گرفتن پکیج

کاهش فشار حجم آب ورودی می ‌تواند باعث جمع شدن هوا در لوله ها شود. در هنگامی که این حجم هوا افزایش یابد دستگاه دیگر قادر به انتقال آب گرم به خوبی نخواهد بود و خاموش شدن دستگاه به صورت اتوماتیک نتیجه این اتفاق است. بررسی پمپ دستگاه و هواگیری لوله ها راه حل این موضوع است.

برای هواگیری لوله رادیاتور با شماره ۰۹۱۲۵۵۴۶۳۶۸ تماس بگیرید.

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

وجود رسوب در لوله ها

آب همواره را در لوله های پکیج و رادیاتور ها در حال گردش است. خواهی نخواهی املاح آب باعث ایجاد رسوب در لوله ها می شود. نصب دستگاه سختی گیر آب بر سر راه می تواند از این اتفاق جلوگیری کند اما اگر به هر دلیلی این رسوب در لوله ها انباشته شود باید عملیات رسوب زدایی توسط کارشناس فنی و متخصص انجام گیرد.

برای رسوب گیری پکیج با شماره ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳ تماس بگیرید.

جابجایی الکترود تشخیص شعله

پکیج برای تشخیص شعله به الکترود نیاز دارد. وظیفه الکترود نظارت بر صحت سوختن گاز ورودی است. ممکن است در اثر گرمای زیاد و یا در گذر زمان این الکترود جابجا شود و دیگر نتواند کار خود را به درستی انجام دهد. خاموش شدن دستگاه و قطع عملکرد حاصل این اتفاق است. راه حل جابجا کردن آرام الکترود با یک انبردست یا دم باریک است البته که این کار باید حتماً در هنگام خاموش بودن دستگاه و قطع برق ورودی انجام شود.

بهتر است برای انجام این کار از متخصص کمک بگیرید.

جمع بندی

پنج علت را برای بروز این اتفاق در نظر گرفتیم جابجایی الکترود تشخیص شعله، وجود رسوب در لوله ها، هوا گرفتن، سوراخ شدن مبدل و وجود اروردر پکیج از دلایل اصلی خاموش شدن است. اما همانطور که بیان شد می ‌تواند دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که بر اساس مدل و برند دستگاه متفاوت است.

گروه ایران رادیات سرویس آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه سیستم های گرمایشی در تهران

به روز شده در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

به راهنمای ۴ دقیقه‌ای ما در تشخیص و رفع علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور خوش آمدید…

وقتی پکیج روشن نمی شود خیلی وقت ها دلیل کاملا مشابهی با علت خاموش شدن پکیج دارد. رفع علت در برخی موارد کاملاً ساده است و در بعضی موارد نیازمند دانش فنی، اما اگر در کل تخصصی در این حوزه ندارید کار را به کاردان بسپارید و با نمایندگی ایران رادیاتور در شرق تهران تماس بگیرید.

در گام اول برای فهمیدن علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور باید جریان ها را چک کنید. منظور جریان گاز، آب و برق و فیوز هاست. مطمئن شوید که هریک به درستی کار خود را انجام می دهند یا خیر! چک کردن هر یک از این موارد گاهاً ساده است.

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور با 6دلیل و راهکار

کمبود فشار آب

همواره باید حداقل آبی در درون مخزن باشد تا عملکرد به شکل سالم صورت گیرد. در این شرایط حجم آب کافی و گیج فشار در بازه نرمال یک و نیم بار است.

اگر عقربه عددی کمتر را نشان می دهد، پس احتمالاً شما ایراد را پیدا کرده اید، زیرا پکیج با خاموش کردن خود در تلاش برای تنظیم فشار آب است.

راه حل) باز کردن شیر پرکن و تنظیم فشار و مجدداً بستن آن

کمبود فشار گاز

عملکرد اصلی پکیج ایران رادیاتور با گاز است و اگر فشار گاز کاهش یابد امکان رساندن آب به دمای تنظیم شده، وجود ندارد به همین دلیل دستگاه خاموش خواهد شد.

راه حل) چک کردن گاز کلی ساختمان و یا چک کردن سوراخ نبودن شلنگ

همچنین می توانید بخوانید: علت بوی گاز در پکیج ایران رادیاتور

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور با 6دلیل و راهکار

وجود هوا به جای آب در مدار

اگر فشار پکیج بیشتر از حد نرمال است (بیشتر از بازه یک و نیم بار) و پکیج خاموش می شود می تواند علت وجود هوا در لوله ها به جای آب باشد. در این شرایط پمپ پکیج در حین پمپاژ به جای آب، هوا را جابجا می کند و برد الکترونیک این موضوع را شناسایی خواهد کرد.

به محض شناسایی وجود هوا در لوله ها و افزایش آن، فشار افزایش می یابد و از طرفی پکیج روشن نخواهد شد.

راه حل) هواگیری پکیج ایران رادیاتور است. این کار حتما باید توسط متخصص و سرویسکار مجاز انجام گیرد.

برای هواگیری پکیج با نمایندگی ایران رادیاتور تماس بگیرید شماره ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور با 6دلیل و راهکار

خرابی دودکش

در خیلی از مواردی که پکیج با اشکال مواجه می شود، دلایل احتمالی دودکش است. نصب اشتباه آن و یا بسته شدن مسیر خروج دود به خصوص به واسطه لانه سازی کبوتر می توان دو دلیل اصلی ایراد در دودکش باشد.

جمع شدن گاز و عدم تخلیه آن از دودکش باعث می ‌شود تا سنسور ها شرایط را خطرناک بدانند و راه حل آنها خاموش کردن پکیج به صورت اتوماتیک است.

راه حل) چک کردن مسیر دودکش و باز کردن گرفتگی ها در مسیر تخلیه دود.

گرفتگی لوله شمعک

گاز مورد نیاز شمع به واسطه لوله نازکی تامین می شود که ممکن است در مرور زمان به واسطه باد و آلودگی کیپ شود. عدم انتقال گاز به شمعک نیز موجب قطع کار پکیج خواهد شد.

راه حل) تعویض لوله شمعک توسط تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور

خرابی برد پکیج

برد الکترونیکی قطعه حساس است که ممکن است به دلیل نوسانات برق دچار آسیب شود. یکی از دلایل نادر در روشن نشدن پکیج می تواند خرابی برد الکترونیک باشد.

راه حل) تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور توسط تعمیرکار خبره

خرابی سنسور NTC

در صورتی که دمای آب موجود در لوله از حد مشخص شده افزایش یابد، برد الکترونیک سریعا دستور خاموش کردن می دهد و تا زمانی که دما تنظیم گردد مجدداً اجازه روشن شدن را نمی دهد. خرابی سنسور ان تی سی می تواند از دلایل متداول در گرمای بیش از حد آب باشد.

راه حل) تعمیر و یا تعویض سنسور NTC پکیج توسط سرویسکار مجاز

رسوب در مبدل ثانویه

در پکیج هایی که دو مبدل دارند احتمال جمع شدن رسوب آب در مبدل ها افزایش می یابد و نشت رسوب در مبدل ها کار چرخش آب و گرم کردن را سخت تر می کند.

راه حل) رسوب گیری مبدل ها، شستشو با اسید توسط سرویس کار

دلیل و علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

 

 • رسوب در مبدل ثانویه
 • خرابی سنسورNTC
 • خرابی برد پکیج
 • گرفتگی لوله شمعک
 • خرابی دودکش
 • وجود هوا به جای آب در مدار

۶ دیدگاه

 • سلام پکیج ما در حالت تابستانه با باز شدن شیر روشن میشه اما دیگه خاموش نمیشه و دمای آب تا حدود ۶۰ درجه بالا میره و فقط با بستن شیر خاموش میشه. ایراد از چی میتونه باشه؟

  • دوست عزیز مشکلی وجود ندارد. اگر دمای آب رو از روی نمایشگر کم می کنید و باز تا ۶۰ درجه بالا می رود، باید سنسور ntc آبگرم مصرفی پکیج بررسی بشود

 • سلام ببخشید پکیج ایران رادیاتور روشن میشه صدا میده ولی اصلا جرقه نمیزنه که شعله روشن بشه

  • سلام دوست عزیز احتمال دارد که برد مشکل داشته باشد. با شماره ۰۹۱۲۴۳۵۵۵۰۳ تماس بگیرید برای هماهنگی اعزام کارشناس تا عیب یابی کامل و دقیق صورت گیرد.

 • واقعا یک مطلب مفید و کامل بود
  مرسی از شما
  واقعا فهمیدم که پکیچ چرا روشن نمیشه و خودم هم حلش کردم با اینکه خانومم
  مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *